takie książki sprawiają, że bliżej nam do zwierząt. (Zwyzcaje zwierząt. AMD. Harperkids Polska)

 Ha! Mam Was, dzisiaj też możecie spędzić ze mną miłe chwile, ponieważ chce Wam zaprezentować kolejne nowości Akademii Mądrego Dziecka. Musze przyznać, że Harperkids Polska ruszyli z kopyta z tą serią. Co chwilę pojawiają się jakieś nowe książki, nowe tematy i kolejne ciekawe sposoby przedstawiania danego zagadnienia, które tylko czekają żeby rozbudzić nasza wyobraźnię ;-).


Tym razem chciałabym przedstawić Wam Zwyczaje zwierząt, które jak się okazuje nie odbiegają od norm ludzkich. Wszyscy przecież potrzebujemy jeść, spać i...













Podoba mi się to, że twórcy zwyczajów zwierząt wybrali różne zwierzęta. I takie które znamy, i takie, które są dla nas zupełnie obce. Ja np. nie wiedziałam, że istnieje taka ryba jak strzelczyk, a co za tym idzie, nie wiedziałam też, że ma takie możliwości... bojowe ;-). To oczywiście tylko ułamek tego, co znajduje się w tych częściach serii, ale przecież nie mogę zdradzić całej tajemnicy ;-).

Warto zwrócić uwagę również na to, w jaki sposób wszystkie rzeczy zostały zaprezentowane. Na początku mamy zagadkę, potem rysunek, który przedstawia coś znanego, codziennego i normalnego. Kiedy rozwiniemy grafikę okazuje się, że to tylko fragment całości, która okazuje się dla nas zupełnie nowa i nieznana. CUDO. Wydaje mi się, że cała seria AKD postawiła sobie za punkt honoru, rozbudzenie dziecięcej ciekawości. Sama wkręciłam się w te zagadki i odkrywanie całych ilustracji, nie mówiąc o dzieciach, które były zafascynowane światem zwierząt, w którym dzieje się tyle... normalnych rzeczy.

Nie ukrywam, że AMD to dla mnie totalny niezbędnik w domowej biblioteczce. Takie książki zawsze są mile widziane w moim domu, a ja polecam je komu i ile mogę. Także Wam, bo kto nie czyta dzieciom (i z dziećmi) ten trąba ;-).

Tytuł:              Zwyczaje zwierząt. Chcę jeść!/Chcę spać!

Autor:             S&S Aliance

Ilustracje:         Bea Lema

Tłumaczenie:    Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         27.01.2021


Za możliwość ciągłego rozbudzania naszej wyobraźni i ciekawości świata, dziękuję Harperkids Polska.





Komentarze

 1. Bardzo fajnie zapowiada się ta wersja. Zwierzątka są urocze w tych książeczkach

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy te książeczki, bardzo fajne i pomysłowe. Podobają się dzieciom. NA prawdę są godne polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te rozwijane grafiki są cudowne - przykuły moją uwagę, a co dopiero muszą czuć dzieci.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeurocze! Już same ilustracje są cudne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubimy takie książki z "niespodzianką" i elementem zaskoczenia :) Nigdy nie wiadomo,co kryje w sobie kolejna strona :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne te książeczki, i dzieci też je uwielbiają

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna edukacyjna pozycja dla najmłodszych����

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem zdania, iz nie trzeba wydawac wielkich sum, aby zdobyc świetne ksiazeczki. Z pewnościa pokaze je dla mojej siostry :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl