co się kryje za tą zagadką? (Pierwsze zagadki. AMD. Harperkids Polska)

 Dzisiaj, wyjątkowo, przychodzę do Was we wtorek. Dzieje się tak dlatego, ponieważ mam Wam do zaprezentowania kolejną niezwykłą serię z Akademii Mądrego Dziecka. Muszę przyznać, że niezmienne zaskakuje mnie forma, w jakiej wszystkie książki są zaprezentowane. Raz jest to odkrywanie obrazków ruchem po okręgu, innym razem całkowicie ruchome grafiki. Tym razem przychodzę do Was z zagadkami, których... nie da się przeoczyć.


Nie wiem, czy wiecie, ale zagadki są bardzo rozwijające. Pozwalają łączyć ze sobą różne elementy, sprawiają, że dostrzegamy różne szczegóły i uczymy się analitycznego myślenia. Nic więc dziwnego, że takie zadania zawsze cieszą się dużą popularnością. 

Pierwsze zagadki to kolejna nowość w serii Akademii Mądrego Dziecka. Znajdują się w niej cztery, zróżnicowane tematycznie książki. Ja skusiłam się na Nad morzem i Mój świat, ponieważ wydaje mi się, że są najbliższe zainteresowaniom moich dzieci, chociaż jak tak teraz patrzę to pozostałe, czyli Smakołyki i Zwierzęta też zapowiadały się ciekawie.

Tak jak Wam wcześniej wspominałam, bardzo kusi mnie też forma, w jakiej te zagadki zostały przedstawione, ale nie ma co strzępić sobie języka, sami zobaczcie :-).
Rozumiecie o co chodzi. Zagadki są odkrywane stopniowo, a podpowiedzi sprawiają, że dziecko może dowiedzieć się czegoś więcej o danym przedmiocie. Klarze te zagadki nie sprawiały żadnych kłopotów, za to Janek był bardzo zaciekawiony i sam odkrywał dalsze etapy. Potem siadał już sam i przeglądał. Także z czystym sumieniem mogę polecić tę serię dzieciom tak od 1,5 roku.Dodatkowo do każdej książeczki jest dodana jakaś niespodzianka. Nie będę zdradzać, co to takiego, ale tematycznie  tematycznie pozostajemy w sferze ruszania szarymi komórkami ;-).

Tytuł:              Pierwsze zagadki. Nad morzem/Mój świat 

Autor:             S&S Aliance

Ilustracje:         Qing Feng

Tłumaczenie:    Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         27.01.2021


Za możliwość odkrycia szczegółów naszego świata, dziękuję Harperkids Polska.Komentarze

 1. ale genialne! a ja szukam własnie czegos na urodzinki dla chrzesniaka! :D no genialne! dzieki za posta <3

  OdpowiedzUsuń
 2. ale genialne! Zawsze uwielbiałam i uwielbiam zagadki

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł na ciekawe, nieco inne niż zazwyczaj, książeczki, chętnie podchwytuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała propozycja. Taka grafika przemówi do każdego. Piękne i ciekawe książeczki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl