Tryb czytania. Minecraft. Moby w leśnym dworze.

 Dzień dobry w środę! Za nami kolejny intensywny dzień i chociaż jestem baaaardzo zmęczona, cieszę się, że dni są coraz dłuższe i cieplejsze. Zapowiada się naprawdę fajne lato.

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kolejną cześć serii Tryb czytania, dzięki której dzieci chętniej sięgają po książki. Dlaczego? Bo opowiadają o Minecrafcie.


Tryb czytania. Minecraft. Moby w Leśnym Dworze.

Jak Wam ostatnio wspominałam, u nas nauka czytania idzie pełną parą. Nie jest to, co prawda szybkie tempo, ale mogę Was zapewnić, ze jest bardzo intensywne. A to dopiero jedno z moich dwóch dzieci się uczy ;-). Wracając do tematu serii Tryb czytania to muszę powiedzieć, że z każdym tomem jest coraz lepiej. Fabuła sie rozkręca, świat rozszerza, dzieciaki chętnie sięgają po tę książkę, ale i chętnie do niej wracają. Nie wiem dlaczego Minecraft cieszy się tak dużą popularnością, ale zauważam że im mam starsze dzieci, tym ten temat jest bardziej na topie. Kiedyś pisałam już Wam, że chcę poznać świat Minecrafta na przyszłość, bo wiem że i tak nas to nie ominie. Doczekałam się. Janek został totalnie pochłonięty przez tę tematykę (chociaż jeszcze nie miał okazji zagrać). Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że wszystko, co jest związane z Minecraftem mamy już przerobione od deski do deski.
Krótkie i interesujące treści o odpowiedniej tematyce, sprawiają że dzieci same chcą czytać książki. Sprawdziłam to na własnych pociechach, więc wiem z doświadczenia ;-). Podoba mi się pomysł łączenia nauki, zabawy i przyjemności, dlatego uważam że Tryb czytania to naprawdę dobra seria.


Zgarnąć z półki?

Tak. Myślę, że to bardzo dobra seria, po którą dzieci chętnie sięgają. Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco zachęcić do lektury.

Komentarze

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl