Basia i jej przyrodnicze przygody

 Dzień dobry w piątek. Koniec pracującego tygodnia nastąpił nie wiadomo kiedy i już można delektować się weekendem. Jakie macie plany, bo ja, jak zwykle ambitne 😉.

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować najnowsze przygody Basi. Dziewczynki, która na stałe zagościła na naszych półkach.


Basia i tajemnice ogrodu.

Basia jest zdecydowanie za rzadko i chociaż cała seria ma już kilkadziesiąt (ja naliczyłam ok. 40) to mam wrażenie, ze znam je wszystkie na pamięć i z utęsknieniem czekam na kolejne przygody Basi. Wszystko przez to, że Zofia Stanecka nie stara się na siłę upiększyć świata w tej historii. Nie jest cukierkowo (to znaczy jest, ale słodycze znajdywane są zazwyczaj w najdziwniejszych miejscach), jest bałagan i pośpiech, złość i smutek, a przede wszystkim jest 5latka, która chce poznać i zrozumieć otaczający ją świat.

Najnowsze tomy w serii opowiadają o przyrodzie i o tym, jak jest ważna dla człowieka. Basia z całą rodziną wyrusza do Warszawskich łazienek i dowiaduje się, jak ważna jest zieleń dla miasta.

Jak widzicie, jest też druga części Basi pt. liście. W tym tomie Basia czeka na wiasne i szuka jej zapowiedzi. Kiedy pewnego dnia znajduje liść lipy postanawia go obserwować. Jak szybko się okazuje, liść ma bardzo ciekawe życie i dzieci temu Basia może szczegółowo poznać cykle w przyrodzie. 

Zgarnąć z półki?

Basia jak dla mnie to zawsze strzał w dziesiątkę. Dobrze się ją czyta, daje miejsce do przemyśleń, a teraz jeszcze zachęca do eksperymentów! Bardzo polecam!

Komentarze

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl