Przegląd komiksów od Egmontu.

 Piątek. Jakoś nie mogę się odnaleźć w tym nowym roku. Jakoś tak wszystko po staremu ;-). Jak już Wam wspominałam, nie mam postanowień noworocznych, ale chciałabym parę rzeczy zmienić, tak po prostu, dlatego dzisiaj cały dzień zajmowałam się porządkowaniem pokoju moich dzieci. Efekt- 3 duże worki zabawek do oddanie, 2 worki śmieci i jeszcze pokaźna kolekcja gier i puzzli (książek nie ruszałam ;-)). Jakoś tak lżej się zrobiło w ich pokoju, luźniej. Mam tylko nadzieję, że nie pozwolę znowu zagracić ich pokoju.

Sprzątając u dzieci, pomyślałam, że dzisiaj przedstawię Wam komiksy od Egmontu o niezwykłych dzieciach. A że wyszło ostatnio parę ciekawych propozycji... 


Komiksy od Egmontu

Giganci. 4. Celestin

Zacznijmy od ulubionej serii moich dzieci. Za każdym razem, kiedy pojawia się nowy tom z tego cyklu, (ZANIM) zaczniemy czytać, pytają się kiedy kolejny. A potem ten komiks jeździ z nami przez parę dni samochodem, ale nie ma się co dziwić, to naprawdę porywająca historia!

Tym razem poznajemy chłopca o imieniu Celestin, który dogaduje się z maszynami. Niestety nie miał okazji otrzymać jakiegokolwiek wykształcenia w tym kierunku, ponieważ od najmłodszych lat musiał pracować w kopalni wydobywającej minerał potrzebny do produkcji telefonów. Jego życie nie było łatwe, ale kiedy dowiedział się, że ma moc kontrolowania metalu... odmienił los swój i najbliższych. 

Celowo na samym początku nie zdradziłam Wam, co z pozostałymi gigantami ;-). Ten tom jest bardzo emocjonujący. Mamy pierwsze poważne starcie z Alphazarem i...sama chciałabym wiedzieć! Tom kończy się w takim momencie, że czekam z niecierpliwością na rozwinięcie!

 • Tytuł: Celestin

 • Seria/cykl: GIGANCI

 • Scenarzysta: Lylian

 • Ilustrator: Paul Drouin

 • Tłumacz: Nika Sztorc

 • Data premiery: 07.12.2022

Magiczna 7

Tutaj też akcja nabiera tempa. Brakuje już tylko 7 maga władającego mocą wyobraźni. Tylko, ze okazuje się przy okazji, że wraz z ponownym pojawieniem się obdarzonych mocą, wrócą również siły zła, które będą próbowały zawładnąć światem. Co z tego wyniknie i czy dzieciaki poradzą sobie z taką odpowiedzialnością? Ja czytałam z wielkim zaangażowaniem ;-)Tytuł:              Bestia powraca!

Seria:              Magiczna 7

Autor:             Kid Toussaint

Ilustracje:       Giuseppe Quattrocchi

Tłumaczenie:    Maria Mosiewicz

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         23.11.2022Sami.

No i na koniec, moim zdaniem najlepszy komiks, jaki ostatnio miałam okazję czytać. Każda okładka do tej serii wzbudza bardzo silne emocje, nie mówiąc już o tym, co dzieje się w tej historii. Sami to opowieść o dzieciakach, które zostały same na świecie (bez dorosłych) i starają się jakoś odnaleźć w nowej rzeczywistości. Czy dają sobie radę? Różnie. Na pewno ten świat bardzo ich zaskakuje.
Niepokojąco się to czyta, ale i nie można się oderwać od tej historii. Dzieci, które zostały same, problemy, z którymi nie poradzili by sobie nawet dorośli oraz natura, która została zostawiona w spokoju. No i aspekty typowo ludzki, który próbuje to wszystko Jakoś poukładać. Naprawdę emocjonująca historia.

 • Seria: SAMI

 • Scenarzysta: Fabien Vehlmann

 • Ilustrator: Bruno Gazzotti

 • Tłumacz: Agata Cieślak

 • Data premiery: 12.07.2022


Zgarnąć z półki?

Ja wszystkie komiksy przeczytałam jednym tchem. Moje dzieciaki też nie mogły się oderwać. Dlatego jak najbardziej polecam. Zwłaszcza teraz, kiedy niektórzy (w tym my ;-)) będą zaczynać ferie.
Komentarze

 1. Wszystkie te komiksy są naprawdę genialne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto od czasu do czasu robić odgruzowanie pokoju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także z przyjemnością sięgam po te komiksy.

  OdpowiedzUsuń
 5. To była prawdziwa czytelnicza uczta.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl