Zaczarowany świat Sary - challenge i lifehacki.

Sobota. Sprzątania ciąg dalszy. Taki challenge noworoczny ;-). Udało mi się ogarnąć wszystkie zabawki u dzieci, zostały tylko ubrania, które staram się na bieżąco, więc myślę, że szybko sobie z tym poradzę. A jak Wam mija pierwszy długi weekend 2023 roku?


Specjalnie wspomniałam na początku o challengu, ponieważ od jakiegoś czasu Klara zafascynowana jest filmikami z kanału Magiczny Świat Sary. Więc kiedy dowiedziałam się, że Wydawnictwo SQN wydało książki o tej młodej youtuberce, wiedziałam że Klara się w nich zakocha ;-).Magiczny Świat Sary.

Już o jakiegoś czasu słyszałam na zmianę Sara i challenge. Przyznam szczerze, że nie do końca koncepcja tych wyzwań mi się podoba. Nie robią one oczywiście nikomu krzywdy, a dodatkowo pobudzają wyobraźnię, ale martwi mnie trochę to, że dzieci od małego uczone są robienia wyzwań. Ale co zrobić, każde pokolenie rządzi się swoimi prawami. Moja mama też nie rozumiała dlaczego tak bardzo lubię "koślawe bajki" (anime), a przecież jakoś wyrosłam na ludzi, prawda ;-). A więc niech mają sobie te challenge. Trudno ;-).

Postanowiłam dać te książki Klarze pod choinkę. Dzisiaj mamy już 7 stycznia, a obie są w ciągłym użytku. Sukcesywnie wykonujemy kolejne challenge i korzystamy z lifehacków. Ostatnio hitem stała się galaretka o smaku żelków. A to przecież dopiero początek naszego (bardziej mojego) odkrywania Zaczarowanego Świata Sary.

Najpierw prezentuję Wam Lifehacki Sary, chociaż tak naprawdę to druga (a zarazem najnowsza) część z tej serii. Jak widzicie treści są bardzo różnorodne i na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mi oczywiście najbardziej podobają się porady kulinarne, ale Klara ostatnio już śmigała w koszulce taty ;-).


Natomiast pierwsza część opisuje challenge, które można zobaczyć na kanale Sary. Mamy dzień bez telewizora, dzień w cudzych ubraniach, czy 24 godziny w książką. Powiem Wam, że to naprawdę fajny pomysł na spędzenie całego dnia. Sara ma sporo pomysłów jak zagospodarować cały dzień i chociaż może wydawać się, że to tylko dziecięca zabawa to czasami takie wyzwanie może sprawić trudności nawet dorosłemu, ale nie ma się co poddawać. Jak nie wyjdzie, zawsze można spróbować drugi raz ;-).Zgarnąć z półki?

Myślę, że ta seria szybko zdobędzie miano bestsellera. Jest ciekawa, angażująca, pomysłowa i przystępna. Nie sądziłam, że tak szybko wejdziemy w świat youtuberów, ale skoro już w nim jesteśmy, cieszę się, że moje dzieci wybierają właśnie takie treści. Dlatego z czystym sumieniem mogę Wam polecić tę serię. Jeśli... jeszcze jej nie znacie ;-).

Seria:                Zaczarowany świat Sary

Tytuł:                Lifehack/ Challenge

Autor                Julia Żyracka Sara Żyracka 

Wydawnictwo:  SQNKomentarze

 1. Myślę, że to bardzo ciekawe wydania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za informację o obu częściach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jest to ciekawa propozycja wyzwań.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprawdzę czy obie książki są już może dostępne w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękuję za polecenie tych wydań.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl