Niedzielny przegląd komiksowy.

 Niedziela. Ale się dzisiaj wyleżałam na kanapie! A co, czasami trzeba! Miałam co prawda gdzieś z tyłu głowy, że ten tydzień będzie jeszcze trudniejszy od poprzedniego i mogłabym coś wcześniej ogarnąć, ale... jakoś tak nie mogłam się oderwać od książki ;-). Jakiej? Opowiem Wam o niej za parę dni.

Tymczasem chcialabym zrobić mały przegląd komiksów od Egmontu, które ostatnio udało mi się przeczytać.


komiksy od Egmontu.

Filipina Lomar. Łamacz serc.

Filipina Lomar to dziewczyna, która pomaga rozwiązywać różne sprawy. Czasami chodzi o jakieś zastraszenie, innym razem o znęcanie nad słabszymi. Sprawy nie są trudne, ale dynamiczne i angażujące. Tym razem Filipina zostanie poproszona o rozwiązanie niezwykle dramatycznej i emocjonującej sprawy. Jakiej? Pewnej zakochanej dziewczyny. A jak powszechnie wiadomo, kobieta z miłości jest w stanie zrobić naprawdę dużo...

Naprawdę dobrze czyta się o przygodach Filipiny. Jak Wam już wcześniej wspominałam, sprawy nie są trudne i raczej szybko poznajemy ich rozwiązanie, ale opowiadają o dość aktualnych sprawach takich właśnie jak szantaż, czy wykorzystywanie uczuć innych aby osiągnąć swój cel. Nie mogę się doczekać, kiedy w moje ręce trafi kolejny tom ;-).

Tytuł:              Łamacz serc

Seria:              Sprawy kryminalne Filipiny Lomar

Autor:             Dominique Zay

Ilustracje:       Greg Blondin

Tłumaczenie:    Nika Sztorc

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         23.11.2022


Siostry Niezapominajki. Skarb Lucilli.

Kolejny komiks, po który sięgam z największa przyjemnością. Siostry Niezapominajki to niezwykłe dziewczyny, Zupełnie od siebie różne, a jednak tworzące pewną całość. Każda z nich ma swoje wady i zalety, ale wspólnie potrafią przejść przez niejedną burzę...


To chyba koniec Niezapominajek. Każda odkryła jakąś swoją tajemnice i nie ma już zapowiedzi kolejnego tomu. A szkoda, ten komiks ma niezwykły klimat i przyjemnie się go czyta. Ja na pewno będę do niego jeszcze wracać :-).

Tytuł:              Skarb Lucilli

Seria:               Siostry Niezapominajki

Scenarzysta:    Giovani di Gregorio

Ilustracje:         Alessandro Barbucci

Tłumaczenie:    Maria Mosiewicz

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         09.11.2022


Sixtine. Pirackie wybawienie


No i na koniec historia, która coraz bardziej się rozkręca. Sixtine jest dziewczyną, która została wyszkolona przez piratów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby era wilków morskich nie minęła by wieki temu, a jej ekipę w większości nie stanowiły duchy. Ale co się dziwić... ma to po ojcu.

W najnowszym tomie dowiadujemy się trochę więcej na temat świata duchów oraz ich możliwościach przejścia i działań w realnym świecie. Muszę przyznać, że akcja niezwykle nabiera tempa. Równoległy świat bardzo kojarzy mi się z Lovecraftem a to tylko zaostrza mój apetyt na dalsze przygody Sixtine. Jestem ciekawa kiedy zostanie przekroczona magiczna granica, ale nic już więcej nie powiem, sami się przekonajcie, o co w tym wszystkim chodzi ;-).


  • Tytuł:                Pirackie wybawienie

  • Seria:                Sixtine
  • Scenarzysta:      Frédéric Maupomé

  • Ilustrator:         Aude Soleilhac

  • Tłumacz:           Marek Puszczewicz

  • Data premiery: 09.11.2022

Zgarnąć z półki?

No cóż mogę powiedzieć, ja z tymi komiksami miałam bardzo udane popołudnie i bardzo Wam polecam :-)
Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl