Gra, która ćwiczy pamięć i pobudza ciekawość. Recenzja Klik Klak od MultiGry.

 Obiecałam, że będę częściej i oto jestem. mam totalnie zwariowany tydzień. Nie narzekam, lubię kiedy dużo się dzieje. Żałuję tylko, że musiałam odpuścić ćwiczenia. Nie ma jednak tego złego, przynajmniej czuję, jak bardzo mi ich brakuje ;-).

Tymczasem dzisiaj chciałabym Wam przedstawić super szybką, prostą i fajną grę dla całej rodziny. Przed Wami Klik Klak.


Klik Klak, czyli Klucz i Kłódka.

Uwielbiam kiedy gry są proste i szybkie. Wtedy rozgrywka się nie nudzi i można zagrać parę emocjonujących partyjek. Dokładnie tak jest w Klik Klak, gdzie która ćwiczy pamięć i pobudza ciekawość. Naszym jedynym zadaniem jest odnalezienie pary - kłódki i klucza, która do siebie pasują. Ale... nie jest to takie proste zadanie, ponieważ ich położenie może ulec zmianie.

Pary.

Na początku myślałam, że to klasyczne MEMO. Szukasz pary albo takich samych albo pasujących do siebie rzeczy, ale szybko okazało się, że to nie do końca prawda. W Klik Klak mamy po 20 kłódek i kluczy w różnym kolorze (brązowy, szary, granatowy, zielony, żółty i czerwony). Każdy kolor jest  inaczej punktowany, a dodatkowo kiedy znajdzie się parę zieloną lub czerwoną mamy dodatkowe opcje. W przypadku zielonego jest to zmiana położenia wszystkich kartoników, w przypadku czerwonego dodatkowy ruch (czyli odkrycie dwóch nowych kartoników). Wygrywa oczywiście ten, kto pierwszy dojdzie na metę.Inne opcje gry.

Na zaprezentowanych zdjęciach przedstawiam Wam tylko jedną z opcji gry. Równie dobrze można odkryć np. wszystkie kłódki i szukać do nich kluczy (lub odwrotnie), albo odkryć wszystkie karty i je pomieszać. Możliwości jest sporo, a że gra jest dynamiczna i zmienna, rozgrywka w ogóle się nie nudzi. 

Zgarnąć z półki?

Tak. Klik Klak to gra dla całej rodzinny. Poziom trudności można ustawić zarówno pod młodszych jak i starszych, dzięki czemu każdy będzie czerpał przyjemność z rozgrywki. Myślę, że to idealna gra na tę przedłużającą się już nieco zimę. Także zdecydowanie polecam :-)Komentarze

 1. Dobrze, że w tej grze można różnie ustawiać poziom trudności. Czuję się nią zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska9 lutego 2022 12:58

  Ćwiczenie pamięci przydaje się osobom w każdym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się ta propozycja gry i chętnie skuszę się na tę grę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzje Kiti9 lutego 2022 12:59

  Dobrze jest miło spędzić czas z taką propozycją na wolny dzień.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawno nie miałam okazji grać w nic podobnego więc będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe dlaczego przypomina mi genialną w swej prostocie grę mojego dzieciństwa a mianowicie memory :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl