Nuda podczas podróży nie musi być straszna (Zgadnij kto to? Harperkids)

 Niedziela. A ja dopiero teraz mam chwilę żeby usiąść i spokojnie popisać. Wszystko za sprawą książki, o której opowiem Wam już jutro. Jedyne, co mogę zdradzić to to, że jest na co czekać :-).

Tymczasem mam dla Was serię idealną na umielenie długiej, nużącej podróży. Wszystko dzięki temu, że... pomysł na taką rozrywkę został już wcześniej wypróbowany w formie gry i jak się domyślacie, była ona wielkim hitem :-).


Zgadnij kto to?

Każdy kojarzy tę grę. Naszym zadaniem jest odgadniecie postaci, którą wybrał przeciwnik. Do dyspozycji mamy tylko pytanie dotyczące wyglądu, np. czy ta osoba ma brązowe włosy, lub czy ma okulary. Wygrywa osoba, która najszybciej odgadnie wybór drugiej osoby. Proste.

Takie same zasady obowiązują w książko-grze Zgadnij kto to? od Harperkids. Z tym, że dodatkowo tutaj mamy jeszcze bardzo barwne tło do całej historii. Przykładem może być Tajemnicze zniknięcie, gdzie musimy odganiać kto stoi za kradzieżą eksponatu z muzeum Nessie. Do "przesłuchania" jest aż 24 podejrzanych! 
Drugi tom z tej serii opowiada o zagadce archeologicznej, która wiąże się z legendą o Dziecku Słońca. Lena i Kacper odnajdują wejście do piramidy. Jednak to dopiero początek ich przygody. Dzieciaki muszą odkryć, czy przepowiednia jest autentyczną spuścizną Majów, czy może ktoś chce zbagatelizować odkrycia ojca głównych bohaterów. Tym razem podejrzanych jest mniej, ale też zagadka jest bardziej zawiła.

 
Zabawa dla małych i dużych.

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach to seria dla dzieci. Duża czcionka, kolorowe ilustracje, dość prosta fabuła. Jednak skłamałabym gdybym powiedziała, że źle się bawiłam czytając Zgadnij kto to?

Podoba mi się również poziom, jaki prezentują obie historie. Tak jak już wspominałam. Nie są to historie skomplikowane, pełne pułapek i dwuznaczności. Jednak nie można im też odmówić porywającej i ciekawej fabuły. 

Zgarnąć z półki?

Oczywiście. Uważam, że jest to świetny pomysł na długą podróż. Dzięki serii Zgadnij kto to? Cała rodzina może zaangażować się w rozwiązywanie zagadki i przeżyć ciekawą przygodę.

Tytuł:               Dziecko Słońca/Tajemnicze zniknięcie

Seria:               Zgadnij kto to?

Autor:               Gauthier Wendling

Ilustracje:         Alice Risi

Tłumaczenie:    Karolina Marcinkowska

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:          28.07.2021

 

Za fantastyczną przygodę i możliwość rozwiązania zagadek godnych najlepszych detektywów, dziękuję Harperkids.


 

Komentarze

 1. My właśnie szykujemy się z młodziutką czytelniczką do chwycenia za te książeczki, spodziewamy się dobrej zabawy. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno warto zwrócić uwagę na te pozycje, zapowiadają się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Harper Kids ma mega książki. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne zapowiedzi, ponieważ mój syn świetnie bawi się przy ich publikacjach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często żałuję, że moje dzieci już dorosłe i po takie książeczki nie mają potrzeby sięgać, ale ja znalazłam sobie młodziutką współtowarzyszkę czytania i z nią poznaję dziecięcą literaturę. :)

   Usuń
 4. Paulina Kwiatkowska2 sierpnia 2021 00:41

  Chętnie zwrócę uwagę na tę serię, zapowiada się naprawdę obiecująco i świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna książeczka z zagadkami detektywistycznymi dla dzieci. Polecę znajomymi, pewnie się ucieszą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czuję, że to pozycje idealne dla mnie. Z chęcią przyjrzę im się bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale świetna jest ta seria. Już się naszym dzieciom spodobała więc nie pozostaje nic innego jak wybrać się na zakupy. Choć pewnie zostanie na wrzesień bo teraz w podróży jesteśmy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo swietna seria. Dodatkowo ta duża czcionka ułatwiają dla dzieci czytanie to bardzo duzy plus. Z chęcią kupię ja dla mojego syna, który będzie nią na pewno zafascynowany.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tego mi wlasnie potrzeba na wyjazd z dzieciakami, juz te kilkanascie gidzin w samochodze nje wydaja sie tak przerazajace :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda zachęcająco. Myślę, że rodzice najlepiej wiedzą co spodoba się ich dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 11. W opisie książki masz wydawnictwo Egmont, a to teraz Harperkids :) Książeczki wyglądają na ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 12. Podobają mi się te książeczki i chętnie kupię je swoim dzieciom. Może nie będziemy z nich korzystać w podróży, bo nie jeździmy, ale w deszczowe dni to idealne rozwiązanie na nudę ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Rzeczywiście ciekawe książki na podróż, zwłaszcza pociągiem, bo jest więcej miejsca, by rozłożyć się z taką książeczką. My mamy w planach podróż prawie przez całą Polskę, więc się przyda.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo podobają się nam takie książeczki, chcemy jak najwięcej ich przerabiać. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl