Dalekie, wakacyjne podróże (Gigant poleca. W dalekiej galaktyce. Tom CCXXXI. Egmont)

 Wakacje w pełni. Dobrze, że już połowa za nami. Trochę tęsknię za przedszkolem ;-). Chociaż muszę szczerze wyznać, że zadziwia mnie to jak moje dzieci szybko się zmieniają. Były zupełnie innymi osobami jeszcze miesiąc temu. No może nie zmieniły się o 180°, ale na pewno rozwinęły wiele umiejętności i inaczej patrzą na świat.

Na szczęście są elementy stałe, które (mam nadzieję) jeszcze długo się nie zmienią. Przykładem może być komiks Gigant Poleca, który moje dzieciaki uwielbiają od pierwszego wejrzenia i za każdym razem nie mogą się doczekać nowych przygód Kaczora Donalda i jego przyjaciół.


Podróżowanie

Wydawnictwo Egmont znowu idealnie trafiło z tematyką tego komiksu. Tym razem możemy poczytać o szeroko rozumianym podróżowaniu. Jak się okazuje możemy odkrywać ciekawe miejsca nie tylko w naszej rzeczywistości, ale również w przeszłości, czy odległej galaktyce.

W tym numerze mamy do dyspozycji 10 oddzielnych historii. Jedyne, co je łączy to znani i lubiani bohaterowie. Także każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest podróż po galaktyce, podróż do starożytnego Egiptu, czy czarodziejska lampa, która wcale nie spełnia życzeń. Wszystko to w najnowszym numerze Gigant poleca. W dalekiej galaktyce. 


Gratka dla rodziców.

Tak, wiem, że Gigant to komiks dla dzieci, ale nigdy nie powymyślałabym, że czytanie go sprawi mi tyle radości. O swoich przeżyciach związanych z tym miesięcznikiem pisałam tutaj → GIGANTYCZNA dawka wiedzyWszędzie był i wszystko widziałProszę Państwa, cóż za emocje!. Niesamowicie podoba mi się to, że bardzo łatwo doszukać się drugiego dna tych historii. Odpowiednich dla (ekhm, ekhm) starszego czytelnika. 

Dla dzieci jest to niesamowita gratka, ponieważ mogą poznać swoich ulubionych bohaterów z różnych stron. Natomiast dorosły odnajdzie tutaj lekki ukłon w stronę dojrzałego fana komiksów i dzięki temu pewnie się bawił równie dobrze. Gwarantuję ;-).


Goguś.

Czy Wasze dzieci też lubią powtarzać słowa, które są dla nich zabawne? Powtarzać tak często, że na dźwięk pierwszej litery tego słowa już przewracacie oczami? Powtarzać w każdym momencie i wybuchać niepohamowanym śmiechem? Moje ostatnio znalazły sobie takie słowo. Jest nim Goguś. Wszystko za sprawą jednej z historii w najnowszym numerze Gigant poleca

Sytuacja jest krytyczna. Doszło do tego, że zanim rano otworzę oczy słyszę wstawaj gogusiu! jakieś 30 razy (razy dwa oczywiście!). Mam tylko nadzieję, że szybko znajdą sobie jakieś inne słowo, bo tak się dalej żyć nie da ;-).


Zgarnąć z półki?

OCZYWIŚCIE! Pomijając mój sentyment do Giganta, uważam że fajnie dzieciom tworzyć wspomnienia dotyczące dobrego humoru i ciekawych historii. Właśnie takich, jakie są w tym komiksie.

Tytuł:              Gigant Poleca. W dalekiej galaktyce

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         27.07.2021

 

Za śmiech, gogusia i piękne wspomnienia, dziękuję Egmontowi.


 

Komentarze

 1. Bardzo podoba mi się ta komiksowa seria i chętnie po nią sięgam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska4 sierpnia 2021 10:59

  Miejmy więc nadzieję, że w kolejnym tomie spodoba im się jakieś inne słowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło można spędzić czas z taką szybką publikacją, a komiksy czyta się nadzwyczaj sprawnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybrałabym się na wakacje w kosmiczne klimaty, zupełne oderwanie od trosk codzienności, problemy daleko za mną, a przede mną tylko gwiazdy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyjemnie było zagłębić się w taką szybką lekturę, lubię czytać komiksy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kaczor Donald i komiksy z jego przygodami to nieśmiertelna lektura, nie tylko dla najmłodszych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój mąż uwielbia te komiksy. Ja lubiłam kiedyś, ale teraz wolę czytać książki. Za to mój mąż by mógł czytać codziennie Kaczora Donalda.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak byłam mała bardzo lubiłam czytać książki o Kaczorze Donaldzie. Czasem siegałam po komiksy, ale jakoś nie za często.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam ten komiks w kiosku. Myślę że tak ktoś lubi tą kaczkę to powinien zbierać te książki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka dni temu sprzątałam u taty w domu i napotkałam na półce całą serię tych komiksów. Przypomniało mi się moje dzieciństwo :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl