Gdzie te smoki, gdzie?

 Niedziela. Macie jakiś plany? Czy może po prostu chcecie odpocząć? Ja należę do tych osób, które nie potrafią odpoczywać. Ciągle muszę coś robić. Jak siedzę to czytam, jak chodzę to sprzątam, jak wychodzę na dwór to po co żeby nie siedzieć w domu ;-). Mam nadzieję, że pogoda się nie zmieni i po obiedzie będzie można  ruszyć się na jakiś dłuższy spacer. Ale zanim do tego dojdzie... chciałabym przedstawić Wam pewną intrygującą historię.


Po co zabijać smoki?

Gottlieb zna odpowiedź na to pytanie - trzeba. Większość osobników tego gatunku jest mało inteligentna za to bardzo żarłoczna. Gdyby zostawić smoki same sobie pewnie wkrótce nie było by już żadnych innych zwierząt, bo te gady by je po prostu zjadły.

Dodatkowo te kreatury strasznie długo żyją! Na co to komu, tylko miejsce zajmują, a jak się trafi jakiś inteligentny osobnik to jeszcze może podkopać autorytet władzy lub (co gorsze) zjednać sobie społeczność. Same problemy z tymi smokami!

Dlatego Gottlieb wierny sługa cesarstwa musi wytępić tę plagę. Niestety... trafia mu się inteligentna bestia, która...

Krótko i nijak.

Rozczarowałam się tą książką. Historia o zabójcy i inteligentnym smoku ma bardzo duży potencjał. Można wykorzystać tyle fajnych motywów. Tymczasem na 55 stronach tej opowieści mamy bardzo prostą fabułę i słabą treść. Okey, smok patriota to ciekawy motyw, gdyby tylko go dobrze rozwinąć! "Łezka za Polskę" (akcja Smoczpospolitej dzieje się chwilę po III rozbiorze Polski) nie jest adekwatna ani do sytuacji, ani do potencjału jaki posiada. Szkoda.

Zgarnąć z półki?

Nie poleciłabym nikomu tej książki. Pojawiło się parę ciekawych motywów, ale to za mało żeby z czystym sumieniem zachęcić do lektury inne osoby.


Komentarze

  1. Wielka szkoda, że jesteś zawiedziona tą publikacją. Nie będę się za nią rozglądać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda zawiedzionych nadziei, ale dobrze wiedzieć, że lepiej wyszukac ciekawszej książki dla dzieciaków. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oj, no czasem tak bywa, że niestety nie zawsze dostajemy to na co liczymy. Też tak często mam. Ale dobrze wiedzieć czego unikać na przyszłość. Kinga

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl