Moje dwa domu. Bardzo ważna książka dla dzieci.

 Dzień dobry w poniedziałek. Jak Wam minął długi weekend? Bo mi bardzo intensywnie. Zaczęliśmy remont pokoju dla Klary i odbyliśmy szybką wycieczkę na komunię. Mówiąc w skrócie, chyba potrzebuje urlopu po tym długim weekendzie 😉. 

Wracając na normalne tory dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować bardzo ważna książkę od Harper Kids opowiadającą o współczesnych problemach dzieci. Zapraszam na recenzje Moje dwa domy.


Moje dwa domy.

Żyjemy w czasach, w których związki często się rozpadają. Na pewno nie jest to dla nikogo przyjemna sytuacja. Zwłaszcza kiedy są w to zamieszane dzieci. Tak właśnie jest z Florentyną, która ma dwa domy i nie wie, który lubi bardziej. Dziewczynka opowiada nam o swojej trudnej sytuacji oraz o tym, czym różnią się między sobą jej domy. Oczywiście nie będę Wam tutaj zdradzać wszystkiego, ale powiem Wam że nie może się nudzić. Rodzice zapewnia wiele atrakcji i miłosci. Dlatego wybór nie jest prosty, jednak w końcu go dokonuje.


Moje dwa domy to bardzo ważna książka. Pokazuje z jakimi problemami borykają się dzieci z rozbitych rodzin. Jak wiele skrajnych emocji towarzyszy im przy takim podwójnym życiu. A co najważniejsze książka ta pokazuje również jak zrozumieć i zaakceptować taka sytuację.
Zgarnąć z półki?

Tak. To bardzo ważna książka, którą na pewno warto przeczytać dzieciom. Nie tylko w sytuacji, w której taki problem dotyka nas osobiście. Uważam że dzieci powinny poznawać realia i różne modele rodzinnego życia aby być po prostu na nie przygotowanym. Jak najbardziej polecam!

Komentarze

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl