Sposób na szybkie ogarnięcie nudy. Recenzja gry Wooolniej!

Środa. Ten okres po świętach przed nowym rokiem jest jakiś dziwny. Tak jakbyśmy trwali w jakimś zawieszeniu, jakbyśmy na coś czekali. Macie już jakieś postanowienia noworoczne, bo ja tak i tym razem postaram się do nich dobrze przygotować, tak żeby realne było ich spełnienie, a nie jak zwykle, miesiąc motywacji i tyle ;-).

Nie samymi postanowieniami jednak człowiek żyje. Muszę przyznać, że Klara w tym roku była niesamowicie pomocna i zaczynam się zastanawiać, jak wcześniej radziłam sobie bez jej pomocy ;-). Dlatego dzisiaj mam dla Was doskonała propozycję na wspólne spędzenie czasu i zrelaksowanie się. Mam dla Was super planszówkę :-).

Wolniej!
Kolejna prosta i przyjemna gra od Ping Frog. Ja nie wiem, jak oni to robią, ze każda ich produkcja jest kolejnymi strzałem w dziesiątkę. Tym razem musimy jak najwolniej dojść do końca drogi, a jak to zwykle bywa, nie jest to takie proste ;-).

Zasady.

Najbardziej lubię gry, w których są krótkie instrukcje, a zadania do wykonania są wręcz instynktowne. Właśnie tak jest w Wooolniej! Tym razem wcielamy się w ślimaki, które buszują sobie po grządce z warzywami. Do dyspozycji mamy trójwymiarową planszę, cztery figurki ślimaków i talię kart. Tylko tyle i aż tyle. Naszym celem jest NIE DOTARCIE DO METY. Gracz, który będzie najdalej od ostatniego pola wygrywa.Poruszamy się dzięki kartom. Każdy gracz dostaje po dwie karty na start, a potem dobiera co turę kolejną kartę, tak aby na ręce zawsze mieć dwie. Ślimaki poruszają się tylko do przodu i w każdej turze trzeba zagrać jakąś kartę. Kto dotrze do końca grządki, spada z niej. To tyle jeśli chodzi o ogólne zasady. Proste prawda, ale...

Oprócz kart z warzywami istnieją jeszcze specjalne karty, które mogą przyśpieszyć lub spowolnić graczy. Najlepszą kartą jest drzemka, ponieważ wtedy nasz ślimak się po prostu nie rusza. Jednak w talii pojawiają się jeszcze inne karty, jedna przymusowo przesuwa nas o określoną ilość pól (oraz graczy, którzy stoją nam na drodze), a dodatkowo jest jeszcze karta, która przyśpiesza gracza, który zostaje na końcu, tak dokładnie tego, który wygrywa. Musze przyznać, że rozgrywka jest bardzo emocjonująca i zmienna, dzięki czemu to po prostu świetna zabawa :-).
Zgarnąć z półki?

Markę Pink Frog można brać w ciemno. Nie zawiodłam się jeszcze na żadnej ich grze. Wolniej to kolejna propozycja, która umili zimowy wieczór i pozwoli przyjemnie spędzić czas w gronie najblższych, nie tylko tych najmłodszych. Także z czystym sumieniem polecam grę Wolniej.Komentarze

 1. Bardzo sympatycznie prezentuje się ta gra :) Myślę, że zwłaszcza dla najmłodszych będzie bardzo atrakcyjna

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna, ciekawa gra na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Tym bardziej, że instrukcja krótka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wędrówki po kuchni29 grudnia 2021 11:50

  Taka gra z pewnością może wciągnąć na wiele godzin. Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna! Lubię takie wywrotki, jak akcja z przyciśnięciem wygrywającego :D Ale mimo wszystko to chyba bardziej gra da dzieci (albo przynajmniej towarzystwa, w którym dzieci są). Napiszesz też o grze dla starszaków? Takich koło 30tki? :D Lubię twój sposób oceny: rzeczowy, a jednak nie suchy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna dla małych graczy. Niestety, takich już w rodzinie nie mamy :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Sympatyczna ta gra widzę, że można miło przy niej spędzić czas.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie się ta gra prezentuje, a wydawcy nie znam jeszcze. Zapewne po niego sięgniemy, bo synowie kochają planszówki

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne są takie gry. A każdy sposób żeby dzieci oderwać od różnego rodzaju ekranów już sam w sobie jest dobry.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z przyjemnością skuszę się na tę grę jako prezent dla młodszej kuzynki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl