Czy patyczki mogą służyć do zabawy? (Pudełko pełne zabawy. Harper Kids)

 Kolejny piękny dzień, czuję, że sama zaczynam kwitnąć ;-). Ostatnio mało czasu spędzamy w domu. Jednak na rozrywkę intelektualną zawsze znajdujemy czas. Dlatego mam dla Was kolejny bestseller od Akademii Mądrego Dziecka. Tym razem w wersji patyczkowej.

Puzzle inne niż zwykle.

Moje dzieciaki bardzo lubią układanki. Mamy ich tyle, że musiałam zrobić dla nich specjalne miejsce. Klara w większości układa już sama. Jankowi, wiadomo, trzeba trochę pomagać. Jednak dzięki Akademii Mądrego Dziecka moje zaangażowanie w układanie jest minimalne. Nie chodzi mi o to, że nie chcę brać w tym udziału, tylko pozwalam moim dzieciom na samodzielność ;-).

Pudełko pełne zabawy. Pojazdy to pomysł na świetnie spędzony czas. Sama koncepcja jest banalnie prosta. W zestawie znajdują się patyczki (takie, jakimi lekarze sprawdzają nam gardło), na których znajdują się dwustronne ilustracje. Mamy też odpowiednią podstawkę, dzięki której elementy nie rozsuwają się podczas układania. Tyle potrzeba do szczęścia.
 
W pudełku znajduje się również książeczka z zagadkami i zadaniami, która pozwala utrwalić zdobytą wiedzę i nowe umiejętności. 
Kto by się spodziewał, że patyczki do układania mogą okazać się taką fantastyczną zabawą? Ja się spodziewałam, dlatego wiedziałam, że Pudełko pełne zabawy będzie hitem w naszym domu. Zamówiłam je z myślą o Janku. Wydawało mi się, że dla Klary będą zbyt proste, ale okazało się, że nie. Oboje byli pochłonięci zabawą. Dlatego z czystym sumieniem polecam wszystkim, bez wyjątku (ja też układałam i świetnie się bawiłam) taką niekonwencjonalną formę puzzli.


Tytuł:              Pudełko pełne zabawy. Pojazdy

Seria:              Akademia Mądrego Dziecka. Pudełko pełne zabawy

Autor:             Zbigniew Dmitroca

Ilustracje:         Marzenna Dobrowolska

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         14.04.2021

 

Za niekończącą się zabawę i rozwój, dziękuję Harper Kids.


 


 

Komentarze

 1. Mam pudełko ze zwierzętami i jestem nim oczarowana. Super zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama z przyjemnością przyjrzałam się tej propozycji i jestem zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodanie książeczki z wierszykami jako dodatku do patyczków to super pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka gra to świetna propozycja spędzenia czasu już dla kilkulatka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już wcześnie wpadłam kilka razy na opisy tych puzzli i uwzględniłam jako propozycje prezentu dla najmłodszych, świetny pomysł z połączeniem, dzieciaki z pewnością będą zadowolone. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie, że patyczki są przydatne! U nas córka sama tworzy patyczkowe obrazki albo instalacje:) Świetna zabawa, która przynosi zaskakujące efekty:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczne sa te zestawy. Mamy podobne z inbej firmy i Jasiek bardzo je lubił.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczne sa te zestawy. Mamy podobne z inbej firmy i Jasiek bardzo je lubił.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tutaj dzieci muszą troszkę bardziej pogłówkować niż przy normalnych puzzlach. Sama robiłam takie brazki wykorzystując do tego patyczki do lodów. Fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 10. My podarowaliśmy zestaw ze zwierzętami młodszej Bąblowej kuzynce - ale przyznam szczerze,że sama lubiłam układać te patyczki ;) Super zabawa!

  OdpowiedzUsuń
 11. Genialna rozrywka, więc z chęcią ją zapisuję. Jak będziemy znowu robić zakupy do poradni, w której pracuję to zdecydowanie te puzzle znajdą się na liście.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam maniaka puzzli i bałam się, że ilość elementów w pudełku nie będzie dla niego zadawalająca ale bardzo się myliłam. Mój syn bawił się świetnie przy układaniu, a ja się wcale nie dziwię.

  OdpowiedzUsuń
 13. To świetny pomysł na zabawę w samochodzie podczas jakiejś dłuższej wycieczki. Podoba mi się taka propozycja dla młodszych.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl