Pensjonat w zaświatach. Demony też chorują

 No i znowu mamy czwartek. Zaraz pierwszy tydzień ferii za nami. Moje dzieci bardzo się dziwią, że dorośli też nie mają ferii i muszą chodzić do pracy, ale na razie nie będę ich uświadamiać, ze po to się uczą żeby nie mieć ferii ;-)

Tymczasem chciałabym Wam opowiedzieć o najnowszym tomie Pensjonatu w Zaświatach.


Pensjonat w zaświatach. Tom 9

Wydaje mi się, że jeden ze spokojniejszych, w całej tej serii. Mistrz nadal nie wrócił z podróży, więc życie w pensjonacie toczy się powoli. Aoi zadomowiła się już w świecie demonów i teraz stara się sprostać ich kulinarnym wymaganiom. Jednak nie jest to jej jedyne zadanie. Wewnętrzne konflikty i podejrzenia sprawiają, że sytuacja w hotelu jest trochę napięta. Oliwy do ognia dolewa informacja o zaginionych dzieciach. Czy Aoi uda się rozwiązać problem? A może to początek kłopotów?


Tak jak Wam juz wspominałam, jest to jeden ze spokojniejszych tomów. Konflikt Akatsukiego i Hotoriego przybiera co prawda trochę na sile, ale jakoś specjalnie nie zagraża to spokojowi w hotelu. W 9 tomie Pensjonatu w Zaświatach możemy również zauważyć małą zmianę w postepowaniu głównej bohaterki. Aoi, co prawda zajmuje się restauracją, ale pomału, małymi kroczkami, wręcz niezauważalnie zajmuje się również sprawami samego hotelu. Rozwiązuje konflikty, szuka zaginionych dzieci, karmi personel i gości. To wszystko sprawia, że dobrze odnajduje się w tym świecie, przestając być obcą. Co z tego wyniknie? Myśle, że autorzy już nie długo zaskoczą nas jakimś fajnym twistem.

Zgarnąć z półki?

W tym tomie zabrakło mi trochę dramatyzmu. Jednak ostatnie sceny pokazują, że to tylko chwilowa przerwa i już za chwilę czeka na nas coś bardzo emocjonującego. Dlatego jak najbardziej polecam zapoznać się z najnowszym tomem Pensjonatu w zaświatach.

Tytuł:              Pensjonat w Zaświatach
Autor:             Loka Waco/ Yuma Midori
Ilustracje:       Laruha
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie:  Anna Wrzesiak
Tomy:              9Komentarze

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl