Formuła Elki. Przepiękna współczesna baśń o akceptacji.

 Dzień dobry w poniedzialek. Ale się porobiło! Miałam zaprezentować Wam na weekendzie parę rzeczy, a obudziłam się dzisiaj, że mamy już kolejny tydzień. Sporo mam ostatnio na głowie i dlatego trudno mi znaleźć czas na przyjemności.

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić wyjątkowa historię. Wyjątkowa, bo przepiękna i bardzo, bardzo, bardzo fajnie napisana. A do tego z morałem! Gotowi?


Formuła Elli.

Gdyby ktoś mnie zapytał jakie książki czytać dzieciom, bez wahania odpowiedzialnym że wszystkie 😉. Nie oznacza to jedna, że wszystkie są dobre. Sama pamiętam, że było parę takich tytułów, która bardzo mnie rozczarowały. Dlatego z większą siłą i determinacja trzeba pokazywać dobre książki. Takie właśnie jak Formuła Elli.

Co w niej takiego niezwykle? Tu długo można by wymieniać. Mamy tytułowa bohaterkę, która nie akceptuje siebie i swojej odmienności. Mamy podróż, w której występują elfy, światy równoległe i inne baśniowe elementy. Mamy też niesamowite przygody i powalające zwroty akcji, które nie pozwalają się nam oderwać od tej historii. A na koniec jest również przemiana głównego bohatera, który dzieki pokonanej drodze zrozumiał... Jak chcecie przekonać się co to sięgnięcie po formułę Elli , bo nic więcej Wam nie powiem 😉.

I jak Wam się podoba? Zachwyciłam Was?

A jak wspomne, że książka została nagrodzona w konkursie im. Astrid Lindgreen? Tej nagrody nie dostaje się że byle bajeczkę. Także nie czekajcie. Siegajcie!

Zgarnąć z półki?

Zgarnąć i pochłaniać! Ta książka jest niesamowita i myślę, że nie jednak osobie przypadnie do gustu i pomoże parę rzeczy zrozumieć. Zwłaszcza nastoletnim czytelnikom, który rozpoczynają swoją drogę ku akceptacji samego siebie. Polecam!

Komentarze

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl