Jak zachęcić dziecko do nauki matematki?

 Dzień dobry w środę. Zaczynam czuć się już lepiej, więc przyśpieszam tempa. Początek roku szkolnego to idealna okazja żeby zrobić sobie jakieś nowe postanowienia, nie uważacie? Ja co prawda obowiązkową edukację mam już za sobą, ale już nie długo czeka mnie powtórka z rozrywki. Nie liczę na to, że moje dzieci będę lubiły chodzić do szkoły (sama za tym nie przepadałam), ale mam nadzieję, że odpowiednie przygotowanie i pomoc ułatwi im tę przygodę.

Dlatego dzisiaj postanowiłam Wam przedstawić coś, co na pewno zachęci dzieci do zgłębienia tajników królowej nauk. Zapraszam Was na recenzję MinecraftMatematyka. MEGAzadania.


Matematyka. MEGAzadania.

Miałam okazję pisać już o tej serii, ale w związku z rozpoczęciem roku szkolnego postanowiłam przypomnieć Wam o niej i przedstawić kolejne części.

Jak już zapewne wiecie, lubię matematykę. Raczej nie miałam z nią problemów, ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy lubi ten przedmiot. Patrząc na upodobania moich dzieci, Klara też raczej nie będzie za nim przepadać. Nie mam z tym najmniejszego problemu. Jedyne na czym mi zależy (w tej kwestii) żeby po prostu nie bała się matematyki. Bo nie lubią a nie bać to dwie zupełnie różne sprawy. Dlatego bardzo cieszę się, że HarperKids stworzyli serię, która zawiera w sobie zadania dotyczące jednaj z najbardziej popularnych gier - Minecraft.

Zauważyłam, że ta seria cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym domu, zwłaszcza jak przyjeżdżają starsi kuzyni i przeglądają wszystko, co Minecraftowe ;-). Dlatego, kiedy cała ferajna wspólnie zasiadła do tych konkretnych książek, bardzo się ucieszyłam. Minecraft ma w sobie magię przyciągania, nie ma co ;-).

Zadania w tych tomach są bardzo różne, dostosowane do wieku dziecka. Powiem Wam, że o ile z tymi pierwszymi zadaniami nie miałam problemu, tak w przypadku niektórych ćwiczeń w dalszych częściach już musiałam przemyśleć odpowiedzi. Dzięki temu spędziłam bardzo przyjemne popołudnie. Wam też polecam taką rozrywkę ;-).
Zgarnąć z półki?

Moim zdaniem Minecraft. Matematyka. MEGAzadania to idealny zestaw żeby trochę poćwiczyć umiejętności liczenia oraz lepszego poznania świata Minecrafta. A więc jak widzicie, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego bardzo Wam polecam tę serię :-).

Komentarze

 1. Te wszystkie wydania są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomoce matematyczne przydają się w czasie korepetycji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niewątpliwie różnorodność zadań jest super.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy w domu 6 książek z tego cyklu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się ta idea wydań.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl