ah, ten Ropuch! Recenzja komiksu O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka.

 Wtorek. Mówiłam, ze trudny czas przede mną? Mówiłam, niestety zapomniałam zaplanować w tym wszystkim choroby. Mój organizm wie, kiedy zwolnić. Dzięki temu mam trochę więcej czasu na drobne przyjemności, tj. hektolitry gorącej herbaty. Nie sprawia to oczywiście, że czuje się lepiej, ale sama to ciepełko w środku jest już wystarczająco przyjemne ;-). A jak Wam mija wtorek? Ubierajcie się ciepło!

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kolejny tom komiksu, który skradł moje serce. Mowa oczywiście o pewnym Szczurze, Krecie i Ropuchu. No na pewno już wiecie kogo mam na myśli :-).


O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka.

Z tą historią jest tak, że czaruje nas od samego początku. Jest urocza i pouczająca. Jak dodamy do tego piękną kreskę Michela Plesixa, dostajemy cudowną całość. Nie uważacie ;-)?

Tym razem autor skupia się na postaci Ropucha, który przez swoje szaleńcze uczucia do pewnego samochodu, zostaje skazany na 20 lat więzienia. Czy to nie za surowa kara, zapytacie. Może i tak, ale Ropuch nie zamierza spędzić w lochach dłużej niż musi. Czyli dość krótko. Sama ucieczka nie wydaje się trudna, gorzej jest z dalszą częścią planu. Szybko okaże się, ze droga do wolności wcale nie jest taka prosta i łatwa. Co spotka Ropucha? Czy uda mu się uciec i nie zostać złapanym? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się z najnowszego tomu O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka.


Podczas lektury bardzo podobała mi się przewrotność tej historii. Ropuch ze wszystkimi swoimi wadami jest zdecydowanie moją ulubioną postacią. Nigdy nie wiadomo, co nowego wymyśli i czym jeszcze nas zaskoczy. Dlatego bardzo dobrze czytało mi się ten tom. Oczywiście nie zabrało w nim również Kreta i Szczura, ale ze względu na sytuacją zeszli na nieco dalszy plan.

Zgarnąć z półki?

Nie jestem obiektywna, bo nie dość, że mam sentyment do tej historii, to jeszcze komiks jest istnym dziełem sztuki. Więc jeśli macie jakikolwiek wątpliwości, co do cudowności tej serii, sami sięgnijcie i się przekonajcie ;-).

Tytuł:               O czym szumią wierzby

Seria:               Mój pierwszy komiks 5+

Scenarzysta:    Michel Plessix 

Ilustracje:         Michel Plessix 

Tłumaczenie:    Ernest Kacperski

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         28.08.2022
Komentarze

 1. Ten cykl komiksów jest naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się to wydanie komiksu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Warstwa graficzna jest naprawdę cudowna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez wątpienia jest to idealna propozycja dla wszystkich osób.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl