Jak pracuje mózg i po co nam są sny? Recenzja najnowszej serii Chcę wiedzieć więcej.

 Piątek. Jakoś ten tydzień jest totalnie rozleziony. Jakoś nie mogę sobie znaleźć miejsca i zaczynam parę rzeczy na raz. Nie lubię bezczynnie siedzieć i taki stan zawieszenia mnie po prostu denerwuje. Chyba muszę znaleźć sobie jakieś konkretne zajęcie ;-). A Wy jakie macie plany na nadchodzący weekend?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kolejną niesamowitą serię od Akademii Mądrego Dziecka. Tym razem jest ona skierowana do trochę starszych dzieci, ale i przedszkolaki mogą nią być zafascynowane (wiem z własnego doświadczenia). Zapraszam na recenzję Chce wiedzieć więcej.


Chcę wiedzieć więcej.

Mamo, co to?! Zapytały moje dzieci, kiedy po raz pierwszy zobaczyły nową serię Chce wiedzieć więcej. To mądre książki o naszych mózgach. Odpowiedziałam bez zastanowienia. Prawie się nie pomyliłam. Zapomniałam tylko dodać, że są rewelacyjnie opracowane.

Sama byłam ciekawa, co znajduje się w tych książkach. Już same okładki prezentowały się naprawdę ciekawie i powiem Wam szczerze, że więcej nauczyłam się z tych dwóch części serii Chce wiedzieć więcej, niż na lekcjach biologii.

W pierwszym tomie pt. Wycieczka po mózgu. Neuron Tymek odwiedza najważniejsze miejsce w naszym ciele, aby wybrać gdzie w przyszłości będzie pracować. Okazuje się, że mózg człowieka podzielony jest na części, z której każda odpowiedzialna jest za coś innego. Wybór przyszłego stanowiska nie będzie prosty. Jest tyle ciekawych funkcji, które taki neuron może wykonywać!
Drugi tom pt. Co robimy, gdy śpimy? Opowiada o tym jaką prace podjął Tymek (Oczywiście nie powiem Wam, co konkretnie robi, ale myślę, że dość łatwo się domyślić ;-)). Podczas kolejnej wycieczki Tymka dowiadujemy się, dlaczego sen jest taki ważny, na jakie etapy się dzieli oraz jakie procesy zachodzą wtedy w mózgu. A dzieje się dużo, chociaż my przecież wtedy śpimy!
Co Wam mogę jeszcze opowiedzieć o tej serii? Że moim zdaniem jest po prostu GENIALNA! Skondensowane treści i klarowne rysunki sprawiają, że dzieci same chętnie sięgają po te książki. Klara i Janek ostatnio mają jakiś niedosyt książkowy i codziennie po przeczytaniu bajki na dobranoc, przychodzą i mówią: "a możemy jeszcze jedną?" Zgadzam się oczywiście, bo książek nigdy dość ;-). I za każdym razem wybierają którąś z serii Chcę wiedzieć więcej. Wydaje mi się, ze obie znają już na pamięć, ale skoro im się tak podoba... to nie protestuję :-).

Zgarnąć z półki?

Tak! To idealny czas na tę serie! Dzięki niej możecie rozbudzić w dziecku zamiłowanie do biologii i psychologii. Same plusy, nie uważacie :-)?

Tytuł:               Wycieczka po mózgu/co robimy gdy śpimy

Seria:                Akademia Mądrego Dziecka/Chcę wiedzieć więcej 

Autor                Farinella Matteo

Ilustracje:        Farinella Matteo

Tłumaczenie:    Nicewicz Ewa

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         07.09.2022


Komentarze

 1. Obie lektury są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością skuszę się na te lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te wydania są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wydania i ciekawa treść to gwarancja jakości.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl