Co to jest czas? Opowiada Pan Toti.

 Sobota u nas pełna wrażeń. Dzieciaki wyhasały się na różnych atrakcjach i teraz smacznie śpią. A ja słyszę tylko piękną ciszę, ah ;-). A jak Wam minęła sobota, korzystacie z ostatnich ciepłych dni ?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić przedpremierowo najnowszą historię o przygodach Pana Totiego. Tego jegomościa mogliście już ujrzeć na moim blogu. Jestem nim bezkrytycznie zachwycona, więc przygotujcie się na same ochy i achy ;-).


Co to jest czas? Pan Toti i Plątacze czasu.

Jak już Wam wspominałam, czuję się w obowiązku rozpowszechniania informacji o serii z Panem Totim. Co tu dużo mówić - uwielbiam ją. Obudźcie mnie w nocy, o północy a będę wstanie zaśpiewać Wam piosenkę Pana Totiego zaczynającą się od słów "Tajemnicę wielką mam...". Ba, zresztą nie tylko ja, Klara, Janek i wszyscy, których już zdążyłam zarazić miłością do tego bohatera, mają podobnie ;-). Dlatego bardzo ucieszyłam się na wieść o tym, że nie długo (bo już 15 września) będzie miała premierę najnowsza część Pana Totiego - Plątacze czasu.Tym razem na wyspę Pana Totiego trafia rodzina Plątaczy, która szuka straconego czasu. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ zgubili dwa lata! Jednak Pan Toti i jego przyjaciele nie takie zagadki już rozwiązywali. Więc, jak się domyślacie, wszystko skończy się dobrze.

Tym razem jednak wydaje mi się, że na pierwszy plan wychodzi postać Luli, która objaśnia zawiłości związane z czasem. Bardzo podoba mi się sposób i dobór słów jakich używa aby wytłumaczyć to zagadnienie. Nie ma tu nic o żadnych teoriach, czy domysłach naukowych. Po prostu przykłady wzięta z codziennego życia, tak aby każdy (nawet Hehel) mógł to zrozumieć.Bardzo fajnym pomysłem są też rady dla rodziców i dzieci, które również ułatwiają zrozumienie tak abstrakcyjnego pojęcia jak czas. Dzięki nim możemy rozwinąć temat.


Akcja!

Fundacja "Pan Toti i przyjaciele" w związku z premierą książki "Co to jest czas?" prowadzi wysyłkę darmowych egzemplarzy najnowszej części serii. Przy okazji zostanie też zorganizowany konkurs z nagrodami. Wszystko po to aby promować czytelnictwo. Piękna sprawa! 

A jak chcecie zgłosić swoją bibliotekę, szczegóły znajdziecie >>TUTAJ<< .

Zgarnąć z półki ?

Ja nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości! Pan Toti to taki nasz Mały Książe ;-). Także nie czekajcie, zasiadajcie i czytajcie!
Komentarze

 1. Kojarzę tę lekturę, ale jeszcze jej nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno warto polecać dalej takie lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bez wątpienia jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdecznie dziękuję za polecenie przygód tego bohatera.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl