Czy cienie mogą mieć osobowość? Recenzja mangi Shadows House.

 Czwartek. Pierwszy dzień szkoły. Jak przeżyliście ten dzień, były wzruszenia? A może odgłosy ulgi i pełna radość ;-). U mnie było raczej normalnie. Z racji tego, ze dzieciaki całe wakacje chodziły do przedszkola, był to po prostu kolejny dzień, tylko trochę bardziej na galowo ;-).

Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzję kolejnego tomu świetnej serii mangowej - Shadows House.


Shadows House. Tom7.

Co nowego w rezydencji rodziny Shadows? Ojjj dzieje się. Tym razem mamy okazję lepiej poznać historię (i motywy działania) przewodniczącej części domu dla dzieci - Barbary. Okazuje się, że jej trochę odpychający wygląd i gburowate zachowanie mają swoje uzasadnienie w wydarzeniach z przeszłości, o której nie można wspominać. 

Dodatkowo w Tomie 7 dynamicznie rozwija się akcja mająca na celu pozyskanie nowych sprzymierzeńców dla Katie. Czy ciemniepani Emilico uda się zbliżyć do innych dzieci z rodziny Shadows? Jak cicha i skromna Katie poradzi sobie z presją otoczenia, które nałoży na nią nową, odpowiedzialną rolę? Będzie się działo!


Zgarnąć z półki?

Tak! Seria coraz bardziej się rozkręca. Autorka skrupulatnie podaje nam kawałki układanki i daje dużo miejsca na domysły. Bardzo fajnie buduje napięcie i kusi tajemnicą. Z każdym kolejnym tomem jestem coraz bardziej ciekawa w jakim kierunku potoczy się ta historia. Także jak najbardziej polecam!

Tytuł:              Shadow House
Autor:             So-ma-to
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie:   Amelia Lipko
Tomy:              7Komentarze

 1. Cudownie, że ten tom też jest ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Postaram się mieć ten mangowy cykl na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bez wątpienia jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 4. To miło, że seria mang trzyma poziom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl