Jak oswoić dziecko z wizytą u lekarza?

 Poniedziałek. Zapowiada się kolejny pracowity dzień, ale jak zapewne się domyślacie, nie narzekam z tego powodu 😉.Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam najnowsza część przygód pewnego małego chłopca o imieniu Pucio.


Pucio u lekarza

Pucia poznałam baaardzo dawno temu, kiedy Klara była jeszcze małym bobasem. Wtedy tak bardzo przypadł jej do gustu, że do dzisiaj potrafiłbym odkopać w swojej pamięci fragmenty (a może i całość) tych wszystkich historii. 

Chociaż moje dzieci trochę już wyrosły z Pucia to nadal mamy do niego wielki sentyment. Dlatego właśnie skusiłam się na Pucio idzie do lekarza.

Nie chce nikogo straszyć, ale jesień zbliża się wielkimi krokami, a z nią...choroby i choćbyśmy brali mnóstwo witamin, zażywali ruchu na świeżym powietrza to i tak nie ma gwarancji, że coś nas nie złapie. Już nie mówiąc o dzieciach, które katar i kaszel mają wpisany w cykl biologiczny ;-). Dlatego warto oswoić najmłodszych z wizytą u lekarza aby uniknąć niepotrzebnego stresu i niechęci.

Historia o chorobie Pucia jest bardzo krótka - zaraził się od kolegi. W następstwie tego czekała go wizyta u lekarza. Pucio przygotował się do tego spotkania zabierając swoje narzędzia, niezbędne do badania i leczenia.


Bardzo fajnym pomysłem było właśnie zabranie przez Pucia zabawek typu maseczka, rękawiczki, stetoskop. Powiem Wam szczerze, że nie słyszałam wcześniej o takiej praktyce, ale jeśli będę miała okazję to na pewno ją wykorzystam, ponieważ dzięki takim lekarskim przyborom, dziecko angażuje się w proces leczenia i lepiej rozumie jakie kuracje będą najlepsze.Zgarnąć z półki?

Z Pucia chyba nie da się jednak wyrosnąć. Kiedy moje dzieci zobaczyły nową część historii o tym chłopcu, od razu zaświeciły im się oczy. Pucio od zawsze sprawia, że dzieci zaczynają lepiej rozumieć otaczający ich świat. Dlatego bardzo często kiedy ktoś pyta mnie, co polecam, zawsze wspominam o Puciu. Dlatego bardzo Wam polecam.

A jeśli szykujecie swoją biblioteczkę na nadchodzącą jesień, koniecznie zajrzyjcie do nowości Taniej Książki.Komentarze

 1. Sama z przyjemnością zapoznałam się z tym wydaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie sposób przejść obojętnie obok tej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto jest polecać dalej tego typu lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poręczne wydanie i ważna treść są bardzo na czasie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl