Tu jest! (Na tropie. Szukaj i Znajdż. Harper Kids)

 Ah piątek, w końcu można... A nie przepraszam i tak siedzimy w domu ;-). Każdy dzień wygląda podobnie, więc na razie nie ma znaczenia, czy to weekend, czy poniedziałek.Jakby tego było mało, pogoda też nie rozpieszcza, więc tym bardziej siedzimy w domy. Na szczęście zawsze mamy co robić, dlatego śpieszę do Was z kolejną polecajką.


 U nas w domu królują wyszukiwanki. Mamy Rok w..., Ulicę Czereśniową i parę innych mniej znanych. Jednak nic nie zastąpi znajdywanek z ulubionymi bohaterami. Te nigdy się nie nudzą, chociaż układ pochowanych rzeczy zna się już na pamięć ;-).

Faza na Smerfy wcale nie mija. Z jednej strony się cieszę, z drugiej... oglądanie/czytanie/szukanie/ malowanie/naklejanie kolejny dzień tych niebieskich ludzików powoli wychodzi mi bokiem, ale nie daję po sobie tego poznać i dalej z uśmiechem i pieśnią na ustach, bawimy się dalej.
My little Pony (albo jak mówi Klara -malititoli) to nie jest moja ulubiona bajka. Jednak to nie mi się ma podobać, więc nie komentuję wyborów Klary negatywnie. Oglądam, rozmawiam o Rainbowdash, Twilight Sparkle, Apple Pie, Pinky Pie i wszystkich innych. Cieszy mnie bardzo, że Klara jest już na tyle duża, że wszelkiego rodzaju wyszukiwanki chce już robić samodzielnie. Ja w tym czasie mogę (z pieśnią na ustach, nie zapominajmy o tym) niczym Gargamel, szukać smerfów ;-).

Jedyne, do czego mogę się przyczepić to łamanie. Przy niektórych ilustracjach zagięcie na środku bardzo utrudnia poszukiwania. Nie znam się na robieniu książek, ale wydaje mi się, że można to było zrobić jakoś inaczej.

Siedzimy dalej w domu, przyznam, że odpuściłam trochę nauczanie zdalne i staram się organizować dzieciom ciekawe zajęcia w domu. Na szczęście jak widzicie, mamy co robić ;-).


Za ciągłe udowadnianie mi, że moje dzieciaki rosną i stają się coraz bardziej samodzielne, dziękuję Harper Kids.

Komentarze

 1. U mnie piątek to zawsze początek odpoczynku. Książeczki z wyszukiwaniem są bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli inaczej niż u mnie, w piątek działam na maksa, tak aby w weekend cieszyć się już tylko odpoczynkiem i czasem dla pasji. :)

   Usuń
 2. Jestem przekonana, że książeczki spodobają się najmłodszym czytelnikom, chętnie poznają przygody ich ulubionych bohaterów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przy okazji poćwiczą spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia, to z pewnością się przyda. :)

   Usuń
 3. Cudne są te książeczki. Sama w dzieciństwie też takie uwielbiałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak teraz chyba wszystkim się mylą dni nie tylko rodzinom z dziećmi ale wszystkim. Przez te ciągłe restrykcje. Takich książek nigdy dość. Łączą przyjemne z pożytecznym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne kolorowe książeczki, dzieciom na pewno się spodobają, bo dzieci lubią kolory.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super zabawa przy takich książeczkach :) W tej ze Smerfami to i ja bym coś chętnie wyszukała :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki typu "szukaj i znajdż" to świetna opcja,żeby nauczyć dziecko spostrzegawczości, koncentracji i przykładania wagi do detali :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl