Świat wokół nas. (Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych. Harper Kids)

Pogoda się rozkręca. Co prawda zapowiadają, że majówka będzie zimna i deszczowa, ale poradzimy sobie z tym jakoś ;-). Jak już Wam wspominałam, ostatnio dużo czasu spędzamy na dworze. Dzieciaki ciągle odkrywają nowe rzeczy. A to ślimaka przyklejonego do jakiejś zabawki, a to dżdżownice pod kamieniem. Naprawdę przyjemnie jest patrzeć jak świat dookoła potrafi ich zadziwiać. Przez bardzo długi czas nie zwracałam uwagi na zmiany zachodzące w przyrodzie podczas określonych pór roku. Mówiąc szczerze nie interesowało mnie to, dopóki nie urodziły się dzieci. Wtedy pojawiły się pytania. Pytania na które nie znałam odpowiedzi. 


Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych to seria, która pomaga w ułożeniu wiedzy. Zakres tematyki jest bardzo szeroki, dlatego do tej pory powstało aż 6 brulionów. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić dwa z nich: Ptaki i Ogródek warzywny

Jak już niejednokrotnie podkreślałam, mieszkam na wsi. Każdego ranka budzi mnie śpiew ptaków. Jakich... nie wiem. Dlatego kiedy zobaczyłam Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych. Ptaki wiedziałam, że sama z niego skorzystam ;-). Co prawda pomocny był również youtube, kiedy chcieliśmy posłuchać ćwierkania, ale najbardziej pomocne w zapamiętaniu kto jest kim były ilustracje z zeszytu. 

My na razie tylko poznawaliśmy ptaki. Klara i Janek są jeszcze trochę za mali aby przyswoić sobie tyle informacji, ale dla dzieci w wieku szkolnym taki zeszyt będzie świetną pomocą naukową i zachęci do uważnego przysłuchania się otaczającemu światu :-).

Jeśli chodzi o Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych. Ogródek warzywny to... chociaż mieszkam na wsi i naprawdę wiele razy myślałam o tym żeby stworzyć sobie miejsce do uprawy warzyw, nigdy tego nie zrobiłam. Nie mam jakoś smykałki do tego. Czekam aż zrobi (albo chociaż zacznie) to ktoś inny ;-). Jednak moje dzieciaki uwielbiają bawić się w ziemi. A jak jeszcze to jest błoto to już całkiem. W tym zeszycie jest nie tylko dużo usystematyzowanej wiedzy, ale również pomysłów na doświadczenia przyrodnicze. W Ptakach też znajdują się różne koncepcje, ale... w naszym przypadku ziemia zawsze wygrawa ;-).
Nie zaskoczę Was stwierdzeniem, że jestem oczarowana tą serią. Przystępny sposób prezentacji, piękne ilustracje i praktyczna wiedza, która jak to się mówi, nie zniknie. Czego chcieć więcej ?

Tytuł:              Ptaki/ Ogródek warzywny

Seria:              Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych

Autor:             Eve Herrman/ Philippe Godart i Marie - Christine Jacquet

Ilustracje:       Roberta Rocchi/ Isabelle Slmler

Tłumaczenie:    Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         14.04.2021

 

Za tą wspaniałą lekcje przyrody, dziękuję Egmontowi.


 


Komentarze

 1. Fantastyczne wydanie. Ja gdybym miała tylko gdzie, zrobiłabym sobie ogród warzywny

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek jest ogromnym miłośnikiem przyrody, więc książka z pewnością przypadłaby mu do gustu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest więcej propozycji w tej serii, więc warto przyjrzeć się wszystkim, bo są świetne.

   Usuń
 3. Szczerze mówiąc sama bym sobie takie dzieło sprawiła :) Może zaczęłabym rozpoznawać więcej ptaszysk - na razie repertuar mam dość ograniczony :P Fajnie pomyślane i z treścią i z rysunkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, człowiek sam ma ochotę chwycić taki zeszyt i wypełniać go wnioskami z obserwacji. :)

   Usuń
 4. Obserwacje przyrodnicze czynimy często i zdarza się nam je zapisywać (tzn. tworzyć własne "książki" na ten temat) - ale takie gotowe książeczki to naprawdę przydatna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie, dzisiejszy poranny spacer z psami nie należał do ciepłych, na szczęście nie ma przenikliwego wiatru. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wypełnianie takiego zeszytu obserwacji z pewnością przyniesie dzieciom wiele radości, wiedzy, a może nawet otworzy się pasja przyrodniczych odkryć. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie bardzo interesują takie ksiązki tak jak moje dzieci. Z pewnością były by zadowolone mogąc je poznać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Te zeszyty są świetne, mnóstwo inspiracji i gotowe rozwiązania do wykorzystania od zaraz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super zeszyt, przy której dzieci spędzą więcej czasu.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubimy tę serię książek. Przekazuje ogrom wiedzy w bardzo przystępny i ciekawy dla dzieci sposób:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajne wydanie książek,myślę że spodoba się za równo młodszym jak i starszym czytelnikom.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak byłam mała to uwielbiałam takie książeczki. Nawet sama zrobiłam album liści i dostałam za niego piątkę w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale świetne :) jak byłam dzieckiem to uwielbiałam takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam takie ksiazki które dają tak ogromną dawkę wiedzy oraz nowych informacji. Mój synek uwielbia takie ksiazki i czesto po nie sięga ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Książka nie dla mnie, jednak bardzo ładna jest w środku.

  OdpowiedzUsuń
 16. Koniecznie musze zamówić książki z tej serii dla mojego syna. Jest na etapie prowadzenia podobnych notesów, obserwuje przyrodę i zapisuje swoje spostrzeżenia.

  OdpowiedzUsuń
 17. Rewelacyjnie wydaje są te zeszyty. Zarówno ja, jak i mój syn, korzystamy, czytamy i wypełniany. Idealnie rozpalają w maluchach ciekawość świata i ją pielęgnują. Warto mieć je w swojej biblioteczcce

  OdpowiedzUsuń
 18. świetne są takie książeczki, idealne jako pomoce szkolne do nauki biologii/przyrody, a i dorosły jak widać może z nich wynieść wiele ciekawych informacji :) jestem ciekawa czy inne książeczki z serii też tak dobrze wypadły :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Co o tym myślicie - https://wywozz.pl/rozbiorka-altany/ ? Rozbiórka altan w Krakowie - na własną rękę, czy jednak zlecić? Co się bardziej opłaca? Doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl