Celuj w rybkę! (Pierwsza gra. Przyjaciele. Egmont)

 Dzieci mają jakieś inne czujniki ciepła. Ostatnio dużo czasu spędzamy na dworze, chociaż wcale nie jest ciepło. Kiedy ja chodzę w kółko żeby się trochę rozgrzać i zaczynam sugerować żebyśmy poszli już do domu, Klara z Jankiem w ogóle nie przyjmują żadnych argumentów i bawią się dalej. Co najlepsze, faktycznie wcale nie jest im tak zimno jak mi...

O Pierwszej grze miałam już przyjemność pisać. Do tej pory moje serce się raduje, kiedy wchodzę do pokoju i widzę, jak Janek w skupieniu wkłada kształty w odpowiednie miejsca. Dlatego jak dowiedziałam się, że na horyzoncie pojawiła się nowość z tej serii, wiedziałam, że na pewno spodoba się moim dzieciom.

Pierwsza gra. Przyjaciele to gra, która pomaga w nauce kolorów i zwierząt jak również podstaw liczenia. Zasady są bardzo proste. Wystarczy odpowiednio rzucić kostką i zabrać zwierzątko, do którego w linii prostej prowadzi strzałka. Jeśli wylosujemy stworzenie, które ma inny gracz, musimy mu je oddać, a jeśli strzałka będzie niejednoznacznie wskazywać zwierzątko, możemy wybrać, które chcemy wziąć. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zbierze 2, 3 lub 4 (w zależności od liczby graczy) zestawy takich samych zwierząt.
Jak widzicie gra ma naprawdę proste zasady. Akademia Mądrego Dziecka nie przestaje mnie zadziwiać. Autorzy tworzący dla tej serii wiedzą jak zainteresować dziecko i sprawić żeby nauka była przyjemna. Wszystko odbywa się tak jakby mimo chodem. Gramy, śmiejemy się, a jednak w tym czasie dzieci mogą się czegoś nauczyć lub podszkolić zdobyte już umiejętności. 

Tak jak Wam już wspominałam, Janek bardzo lubi gry z tej serii. Uwielbiam patrzeć na to skupienie na jego twarzy kiedy rzuca kostką lub próbuje włożyć jakiś element. O ile w przypadku Pierwsza gra. Zwierzątka tylko Janek był nią zainteresowany, tak Pierwsza gra. Przyjaciele to gra dla obu moich dzieci. Zarówno Janek jak i Klara bardzo chętnie uczestniczą w rozgrywce. Dlatego bardzo polecam wszystkim, zwłaszcza na nadchodzącą majówkę, która ma być zimna ;-).

Tytuł:              Pierwsza Gra. Przyjaciele

Seria:              Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza Gra

Autor:             Wojciech Rzadek

Ilustracje:         Marzenna Dobrowolska

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         21.04.2021

 

Za przyjemną i pożyteczną rozrywkę, dziękuję Egmontowi.


 


Komentarze

 1. Miałam okazję zapoznać się z wszystkimi grami z tej serii i dla dzieciaków są super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szukam właśnie jakiejś ciekawej gry dla mojego synka. Ma 3 lata więc myślę że na początek ta byłaby całkiem fajna

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie,jeszcze jest wiosenny chłodzik, ale dzieci są aktywniejsze, więc to im graj... Elementy do gier przez swoją prostotę są wyraziste, tylko grać. Dzieci chetnie przygarną takich przyjaciół!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój syn nawet zimą chodzi w krótkich spodenkach, kiedy wyskakuje do sklepu, czy na spacer z psem, ludzie patrzą jak na wariata, ale on sobie nic z tego nie robi, twierdzi, że inaczej mu za gorąco. To efekt trenowania na wolnym powietrzu tenisa, bez względu na warunki pogodowe. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gra wydaje się naprawdę uwzględniać potrzeby maluchów, chętnie sprawdzę z moją tymczasową podopieczną, jakie skojarzenia przywołuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gra już przekazana dla córeczki kuzynki, przyjemnie spędza z nią czas.

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o tej grze, ale nie wiedziałam o co dokładnie w niej chodzi. Fajnie ją opisałaś. Zamówiona !!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna gra można wyćwiczyć pewne umiejętności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno, dla dzieciaków idealna. Ja jestem bardzo zadowolona z tej propozycji prezentowej.

   Usuń
 9. Inne gry z tej serii oceniam bardzo pozytywnie, więc i na tej pewnie się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Celuję w inne gry, a dzieciom możemy tylko pozazdrościć innych czujników ciepła.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gramy codziennie, i sami wymyślamy różne inne warianty :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta gra jeat świetna dla maluszków,moi żłobkowi podopieczni ją uwielbiają :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajna gra, z chęcią zakupie ją do siebie, będziemy mieli co robić w domu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gra całkiem fajna, dzieci na pewno zaciekawi. Aż szkoda, że nie mam dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie słyszałam jeszcze o tej grze, ale opisałaś ją w taki sposób, że rozumiem, o co w niej chodzi. Myślę, że to cos dla mnie i moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl