kwadratowo i płasko. (Minecraft. Dungeons. Księga naklejek. HarperKids)

 Dzisiejszy dzień minął mi tak niesamowicie szybko, ze dopiero teraz mam chwilę aby usiąść i opowiedzieć Wam o kolejnej wspaniałości na ten świąteczny czas. Jak wiecie, staram się poznać świat Minecrafta, aby być przygotowaną na nieuniknione, czyli zainteresowanie moich dzieci tym tematem. Nie muszę być wielkimi fanami, jedno jest pewne. Kiedyś na pewno ten temat w naszym domu się pojawi ;-).

Tym razem to nie będzie historia o Klarze i Janku, tylko o moim chrześniaku, Szymonie. Szymon ma 7 lat i bardzo lubi Minecrafta. Niestety przez obecną sytuację nie możemy się z byt często spotykać, dlatego kiedy już mamy okazję staram się być przygotowana. Nie do końca byłam pewna, czy Szymon dalej interesuje się Minecraftem (przecież to się może zmieniać 3 razy na tydzień ;-), ale na szczęście zamiłowanie do tego uniwersum pozostało niezmienne.

Szymon jest starszy od moich dzieci. Niby różnica niewielka, bo 2 lata (od Klary), ale znacząca. Interesują go już zupełnie inne rzeczy lub inaczej rzeczy interesują go w inny sposób. Minecrafta lubi od dawna, dlatego wiedziałam, że wszystko, co z nim związane będzie go cieszyć. Jednak teraz jest już dorosły (sam tak powiedział ;-)) i potrzebuje inaczej angażujących zabaw. Wiadomo, więcej już umie i rozumie. 

Minecraft. Dungeons. księga naklejek to idealny prezent dla takiego 7latka. Miałam pewne obawy, ze naklejki są "za małe" dla takiego dużego chłopaka, ale okazuje się, że są dobre w każdym wieku. Byle byłby odpowiednie do zainteresowań ;-). Szymon aż skakał z radości. Opowiadał mi o wszystkich bohaterach, a potem zabrał się do przeróżnych zadań, które można znaleźć w tej książce.

Nie jestem znawcą, cięgle się uczę. Świat Minecrafta jest bardzo rozbudowany i złożony, ale... mogę powiedzieć, że mój prywatny fan tej gry był wniebowzięty. Wszystkie ilustracje są bardzo dobrze i czytelnie wydrukowane, a klej na naklejkach wytrzymały. Myślę, że mama Szymona trochę przestanie mnie lubić, ponieważ przewiduję, że ich mieszkanie w najbliższym czasie zostanie udekorowane... ;-) Jedno jest pewne. Jest to wielka gratka dla wszystkich fanów Minecrafta.

Seria:                MINECRAFT

Autor                Craig Jelley

Ilustracje:         Ryan Marsh

Tłumaczenie:    Anna Hikiert

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         24.03.2021

 

Za wielką radość wiernego fana, dziękuję HarperKids


 

 
Komentarze

 1. Zupełnie nie wciągnęłam się w Minecrafta, ale ma on szerokie grono swoich fanów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jedynie słyszałam o tej grze ze słyszenia od harcerzy, ale nie przyglądałam się jej bliżej.

   Usuń
 2. Ostatnie dwa dni minęły mi w błyskawicznym tempie, większość czasu spędziłam w kuchni, z przerwami na spacery z psami. Czasu na czytanie książek zabrakło. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczny pomysł na prezent - chyba bym na taki nie wpadła...

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka księga naklejek na pewno ucieszy miłośników tej gry. Super pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że nie rozumiem Minecrafta, ale pewnie kiedyś będę musiała, jak syn podrośnie. Z każdej strony słyszę pozytywne opinie o tej grze. Ta książka to na pewno istna gratka dla wszystkich fanów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fani Minecrafta (A jest ich z tego, co wiem wielu) będą zachwyceni!

  OdpowiedzUsuń
 7. Minecraft to podobno bardzo ciekawa gra, jednak znam ją tylko ze słyszenia. Księga naklejek na pewno ucieszy miłośników tej gry.

  OdpowiedzUsuń
 8. 500 naklejek to nie lada gratka dla fanów minecrafta

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja amurat totalnie nie rozumiem fenomenu tej gry,wolę tradycyjne planszówki - ale co kto lubi ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl