Nauka angielskiego z Minecraftem. To musi się udać!

 Poniedziałek. Miałam dzisiaj jakąś ciężka noc. Często się budziłam i miałam wrażenie, że wcale nie śpię tylko leże, nasłuchując dźwięków nocy. Może mój organizm przygotowuje się na wiosnę 😉. A Wam jak zaczął się ten wiosenny tydzień?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić idealna pomoc naukowa, łącząca w sobie naukę przez zabawę i obowiązujące trendy, czyli naukę angielskiego z Minecraftem.Angielski z Minecraftem.

Przyznam Wam się szczerze, że trochę czekam aż moje dzieciaki zainteresują się graniem w gry. Klara już powoli zaczyna, ale nie wiem, czy pisane jest jej zostanie gamerką 😉. Za to Janek... To ten to ciągle coś konstruuje i buduje, więc tylko czekać aż na poważnie zainteresuje się tymi tekstami.

Póki co znamy Minecrafta z książek, komiksów i całej masy innych rzeczy. Temat jest chodliwy, bo nawet ubrania muszą być z odpowiednimi grafikami. Dlatego kiedy pojawiły się nowości od Harper Kids związane z Minecraftem, w domu nagle zrobiło się bardzo cicho. Dzieciaki zaczęły przeglądać co to też ciekawego 😉.

Sama też oczywiście przeglądałam z ciekawości, sprawdzając w tajemnicy, czy dałabym sobie radę z zadaniami z angielskiego na poziomie pierwszych klas podstawówki 😉. Udało się, chociaż nad niektórymi rzeczami musiałam pomyśleć i wykopać je z odmętów pamięci.

Zadania są zróżnicowane. Obejmują zarówno pisownię, znajomość słownictwa jak i gramatykę. Oczywiście wszystko kręci się wokół Minecrafta. 

Moim zdaniem połączenie nauki z tą konkretną gra jest bardzo trafionym pomysłem. Dzieci uczą się nie wymuszając na sobie zapamiętywanie tego wszystkiego. Po prostu rozwiązują zadania związane z Minecraftem. A to, że przy okazji czegoś się uczą... Kto by na to zwracał uwagę 😉.

Zgarnąć z półki?

Powoli szykuje się już na etap szkolny w naszym życiu. Klara we wrześniu idzie do pierwszej klasy. I powiem Wam szczerze, że cieszę się, że mamy w domu takie pomoce, bo dzięki nim szkoła nie będzie aż taka straszna.  

Komentarze

 1. To na pewno genialne propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z takimi pomocami nauka będzie przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 3. To naprawdę interesujące wydania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie sprawdzą się w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękuję za ich polecenie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl