FRNCK. Wybuch. Recenzja komiksu.

 Niedziela. Czas zacząć zbierać się w sobie i szykować na kolejny pracowity tydzień. Póki co można jeszcze trochę poleniuchować (przynajmniej tak do południa ;-)), a potem... zobaczymy, pogoda niestety nie zachęca do spacerów.

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować kolejny tom komiksu o chłopcu, który trafia do prehistorii i jako człowiek współczesny, zupełnie nie może się tam odnaleźć. Zapraszam na recenzję FRNCK.


FRNCK. Wybuch.

Co nowego w prehistorii? Dzieje się! Świat zaczyna się rozpadać. Jaskinia, w której mieszka plemię Francka okazuje się czynnym wulkanem. Co robi z tą informacją główny bohater? Próbuje wszystkich skłonić do ewakuacji. A co robią prehistoryczni członkowie plemienia? Cieszą się ciepłem i nowymi możliwościami jakie daje gorąca lawa... Co z tego wyjdzie? Na pewno będzie ciekawie.

Powiem Wam, że podczas lektury nie byłam jakoś szczególnie zaskoczona tym, co dzieje się w tej historii. Jest aktywny wulkan, trzeba uciekać, nie wszyscy chcą... typowy scenariusz filmu katastroficznego ;-) ALE... to co stało się na końcu tego tomu TOTALNIE mnie zaskoczyło. Fajnie to sobie zaplanowali. Szkoda, że 5 tom jest jeszcze w przygotowaniu, bo jestem naprawdę ciekawa, jak potoczyła się dalej ta historia.

Zgarnąć z półki?

Zdecydowanie. Myślałam, że to będzie typowa historia o przeniesieniu w czasie. Tymczasem autorzy zapewniają nam niesłabnącą rozrywkę i nietuzinkowe rozwinięcie tej historii. Dlatego bardzo polecam sięgnąć i samemu się przekonać, co tam się nadziało :-).

Tytuł:               Wybuch

Seria:               FRNCK

Scenarzysta:    Olivier Bocquet 

Ilustracje:         Brice Cossu

Tłumaczenie:    Agata Cieślak

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:          08.02.2023

Komentarze

 1. Paulina Kwiatkowska22 marca 2023 01:17

  Dziękuję za polecenie tego komiksu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 4. To naprawdę genialna propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl