Sługa honoru

 Poniedziałek przywitał nas zimno i deszczowo. Dałam dzisiaj pospać dzieciakom, bo po wczorajszych atrakcjach nie miały siły ani ochoty wstawać skoro świt. Jak wykorzystałam ten czas? No cóż, ja zawsze mam co robić 😉.

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować kontynuację serii, o której mogliście już czytać na moim blogu. Gdybyście jednak chcieli odświeżyć sobie pierwszy tom zapraszam >>TU<<.


Sługa honoru. Adam Przechrzta.

Pierwszy tom totalnie mną zawładną. Wykorzystałam każdą okazję do czytania, choćby to miało być nawet pół strony! W tej historii jest wszystko, co lubię. Fabuła porywa od pierwszych stron, nie ma czasu na nudę. Akcja, magia, demony i dramatyczne zwroty akcji. 

Co nowego w drugim tomie?

Ojjjj dzieje się! Olaf Rudnicki nadal pozostaje w innej rzeczywistości, ale żeby mu się nie nudziło  cesarstwo Han zostaje zaatakowane przez Biały Hanat, który ma tylko jeden cel - totalne zniszczenie wrogiego imperium. A że Rudnicki wykazał się wielką odwagą i umiejętnościami podczas walki w Strażnicy Mgieł, cesarz mianował go gubernatorem czasu wojny i dowódcą ponad 10 tysięcznej armii. Jak sobie poradzi podczas oblężenia miasta granicznego? Będzie się działo!

Tymczasem w świecie rzeczywistym enklawy są atakowane. Nie odbywa się to jednak jak dotychczas. Są to bardzo przemyślane i zorganizowane działania. Czy ludzie dadzą sobie radę? Jaka rolę odegrają w tym wszystkim córki Rudnickiego? I dlaczego kobiety same złapią za broń? Adam Przechrzta na pewno nie pozwoli nam się nudzić.

Warto sięgnąć po drugi tom?

To jedna z tych serii, od której nie można się oderwać. Trup ścielę się gęsto, a bohaterowie nigdy nie wiedzą, czy za ścianą nie czai się wróg. No i te ilustracje! Idealnie oddają klimat, nie można się na nie napatrzeć. Całość to po prostu idealna kompozycja dająca wysoki poziom rozrywki czytelniczej.
Zgarnąć z półki? 

Tak! To fantastyka na najwyższym poziomie. Pełna wszystkiego, co najlepsze w tym gatunku, także jak najbardziej polecam!

Tytuł:               Sługa Krwi

Seria:               Materia Secunda

Autor:               Adam Przechrzta

Wydawnictwo:   Fabryka Słów

Premiera:          27.04.2022Komentarze

 1. Ja też zawsze mam co robić. Doba jest dla mnie za krótka 😂

  OdpowiedzUsuń
 2. Na dobrą fantastykę zawsze chętnie się skuszę. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzje Kiti30 maja 2022 14:09

  Ukazanie się tego tomu to świetna okazja do nadrobienia początku cyklu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska30 maja 2022 14:10

  Miłośnicy książek z tego gatunku na pewno będą zachwyceni tym wydaniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na tak ciekawe i wciągające wydanie zawsze z przyjemnością się skuszę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl