Monster: Aileen Wuornos. Zrozumieć morderczynię - recenzja.

 Sobota. Muszę Wam powiedzieć, że całkiem miło spędziłam dzień. Oczywiście nie zrobiłam tego, co zamierzałam, np. punktem pierwszym było wyspanie się przynajmniej do 8, ale dzieciaki miały inne plany ;-). Potem już poleciało. Miałam sprzątać, pojechaliśmy na basen, miałam gotować, ogarniałam szafę dzieci, miałam popracować, a siedziałam i czytałam. Ot, zwykły dzień ;-). Dlatego dopiero teraz mogę spokojnie usiąść i opowiedzieć Wam o książce, która wywarła na mnie duże wrażenie. Zapraszam na recenzję Monster. Aileen Wuornos. Zrozumieć morderczynię.


Monster: Aileen Wuornos. Zrozumieć morderczynię.

Byłam bardzo ciekawa tej książki. Christopher Berry-Dee jest mi znany i zastanawiałam się jaki obraz tej kobiety wyłania się z jego książki. I powiem Wam, że dzięki temu, że autor przytacza oryginalne wypowiedzi Aileen Wuornos, książka robi mocne wrażenie na czytelniku.

Kim jest Aileen Wuornos?

Niektórzy mogą kojarzyć film o niej - MonsterCharlize Theron w roli głównej. Tym, którzy zupełnie nie wiedzą o kogo chodzi już wyjaśniam. Aileen Wuornos była seryjną morderczynią. Jako prostytutka miała szerokie pole do popisu. Jednak udowodniono jej tylko 7 zabójstw, które popełniła tylko w ciągu jednego roku. (ile było ich naprawdę? niewiadomo). W jej historii bardzo mocny wydźwięk ma trauma z dzieciństwa oraz świat w jakim przyszło jej żyć. Jaki świat zapytacie? Przecież wszyscy żyjemy w tej samej rzeczywistości. No cóż, czasami niektórzy mają zdecydowanie gorzej.

Czarno-biały świat.

Podczas czytania historii Aileen moją uwagę zwróciło to, że jej postrzeganie świata było bardzo proste - czarno-białe/ Albo jesteś dobry, albo zły. Nie ma nic pomiędzy. Nie ma odcieni szarości. Ilu mężczyzn jeszcze straciło by życie gdyby nie osadzono Aileen? Pewnie wielu.

Zgarnąć z półki?

Nie będę streszczać Wam tej historii, ponieważ naprawdę warto się z nią zapoznać. Sama książka jest napisana w formie dialogu, dlatego już od pierwszych stron nie można się od niej oderwać. Ja nawet teraz, pisząc dla Was tę recenzję, sięgnęłam po tę książkę i przeczytałam kilka stron(tych najciekawszych ;-)). Także jak najbardziej polecam.

Tytuł:              Monster: Aileen Wuornos. Zrozumieć morderczynię

Autor:             Christopher Berry-Dee

Tłumaczenie:   Robert J. Szmidt

Wydawnictwo: Mova

Premiera:        18.05.2022

A gdybyście szukali podobnych historii zapraszam do nowości Taniej Książki.
Komentarze

 1. Mój dzień akurat dziś był zgodny z założeniem - cały dzień leżenia i czytania 🥰

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się, że jest napisana w formie dialogu. Zachęciłaś mnie do tej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska28 maja 2022 15:11

  Widzę, że jest to jedna z tych książek od których nie można się oderwać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdy będę miała wolniejszy czas na pewno skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzje Kiti28 maja 2022 15:12

  Już wcześniej zwróciłam uwagę na tę książkę I widzę, że warto zwrócić na nią uwagę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl