Pierwsza gra Miau! Hau! Kwa! - recenzja.

 Środa. Czas zacząć myśleć o weekendzie 😉. Z prognoz pogody wynika, że raczej żadna wycieczka nie wchodzi w grę. Trudno, zajmiemy się tym, co dzieciaki lubią najbardziej- sprzątaniem pokoju 😉. A tak serio to na pewno się nudzic nie będziemy. A jak Wy, myślicie już o weekendzie ;-)?

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam grę dla maluchów od ADM. Dzięki niej nie tylko zachęcie dziecko do poznawania świata, ale też poćwiczycie z nim nazwy zwierząt, mowę i spostrzegawczość. Ciekawi? Zapraszam na recenzje hau miał ćwir.


Miau! Hau! Kwa!

Miałam już okazję grać w pierwsze gry od AMD i muszę przyznać, że byłam nimi zachwycona. Świetnie sprawdziły się na początek przygody z grami planszowymi dla Janka. Niestety dzieci za szybko rosną i zanim zdarzyłam nacieszyć się tym, że mój syn zaczyna ogarniać proste zasady, już z nich wyrósł. Bez żalu oddałam więc tę grę mojej siostrze, która ma malucha w odpowiednim wieku. I wiecie co? Dzwoniła się "poskarżyć" że nic innego nie robią, tylko grają. Także jak sami widzicie te gry cieszą się naprawdę dużą sympatią u najmłodszych.

Tym razem naszym zadaniem jest jak najszybsze odgadnięcie, jakie wydaje konkretne zwierzę. Jak to wygląda? Zaczyna najmłodszy z graczy losując żeton, nie pokazując go nikomu, wydaje dźwięk zwierzęcia, które wylosował. Inni gracze mają za zadanie albo jak najszybciej zaklepać zwierzę, które wydaje ten dźwięk (i jest dostępne wokół totemu), albo złapać za pingwina (jeśli nie ma tego zwierzęcia) Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów. Proste prawda? I właśnie takie ma być. Dzięki temu dziecko ćwiczy nazwy zwierząt, spostrzegawczość i mowę. Czyli wszystko, co dwulatek lubi najbardziej.Zgarnąć z półki?

Tak! Nie raz i nie dwa, mówiłam Wam, że wszystko od Akademii Mądrego Dziecka można brać w ciemno. Nie inaczej jest tym razem ;-).Komentarze

 1. Ta gra jest tak świetna, że nie sposób przejść obojętnie obok tej propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gra idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla młodszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska11 maja 2022 15:15

  Jeśli chodzi o tę serię gier jest ona faktycznie cudowna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzje Kiti11 maja 2022 15:16

  Staranne wydanie i ciekawa gra to gwarancja dobrej jakości od AMD.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gry z tej serii są zachwycające i dostarczają dzieciom sporo nowej wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda że dobra gra potrafi wciągnąć dziecko. My lubimy planszówki i memo , ale te gry też wyglądają na ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super gra, bawi i uczy czego chcieć więcej? :)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl