Emma i Wioletta. Pierwsze wątpliwości - recenzja komiksu

 Piątek. Nie powiem żebym go nie wyglądała od środy ;-). Czas trochę odpocząć, zająć się obowiązkami domowymi, pobawić się z dzieciakami i zasiąść do jakiejś fajnej lektury. Już nie mogę się doczekać, aż będę mogła opowiedzieć Wam o książce, którą właśnie czytam, ale czekajcie cierpliwie. Szczegóły pojawią się w poniedziałek :-).

Dzisiaj mam dla Was recenzję komiksu, który zajął szczególne miejsce w moim sercu i choć balet to nie moja para kaloszy to...


Emma i Wioletta. Pierwsze wątpliwości.

Mogliście już czytać u mnie o tym komiksie. Poruszył mnie trudnymi zagadnieniami jakie porusza, dobrze wykreowanymi postaciami i cudowną grafiką. Dlatego kiedy dowiedziałam się, że swoją premierę będzie miał drugi tom, wiedziałam że na pewno po niego sięgnę.

Emma postanowiła skończyć z karierą tancerki klasycznego baletu i skupiła się na innych wyrazach ekspresji. Zaczyna uczyć się tańca współczesnego tj. hip-hop, czy r'n'b i choć dobrze czuje się w nowych muzycznych klimatach to ciągle poszukuje swojej drogi do szczęścia.

Tymczasem Wiolettę zaczynają dopadać wątpliwości. Tęsknota za rodzina, znajomymi i dawnym życiem sprawia, że traci motywację do nauki i treningów. Nie pomaga też fakt, że zazdrosne koleżanki próbują podkopać jej poczucie własnej wartości i wiarę we własne możliwości.

Jak potoczą się losy obu sióstr? Warto się o tym przekonać w najnowszym tomie Emmy i Wioletty pt. Pierwsze wątpliwości. 

Zgarnąć z półki?

Jak już Wam wspominałam balet (i taniec w ogóle) nie jest tematem, którym szczególnie bym się interesowała, ale Emma i Wioletta to jeden z tych komiksów, po które po prostu warto sięgnąć. Także jak najbardziej polecam.

 • Seria/cykl: EMMA I WIOLETTA

 • Scenarzysta: Jérôme Hamon

 • Ilustrator: Lena Sayaphoum

 • Tłumacz: Maria Mosiewicz

 • Data premiery: 13.04.2022


Komentarze

 1. Jestem zachwycona tym wydaniem i rozterkami głównych bohaterów nie tylko w kwestii tańca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja z kolei chętnie sięgam po wydania o balecie i mam co nadrabiać w tej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska13 maja 2022 14:25

  Siostra miała okazję zapoznać się z tą lekturą i jest nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzje Kiti13 maja 2022 14:26

  Tematyka poruszana w tej serii jest bardzo na czasie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobają mi się te wydania. Jest co polecać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

 7. Pięknie narysowany komiks! Uwielbiam te serie dla młodszych czytelników od wydawnictwa Egmont, rzadko kiedy któryś z zeszytów mnie zawodzi. ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Choć i ja baletnicą czy tancerką nie jestem, to bardzo podoba mi się w tym komiksie ukazanie ruchu postaci. Jest zjawiskowy! I ta gra światła na pokazanych kadrach. Coś pięknego!

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że jest balet także to coś dla mnie. Ja mega lubię balet :)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl