Mandale. Układanka - gra terapeutyczno-rehabilitacyjna - recenzja.

 Środa. Już połowa tygodnia za nami. Powiem Wam, że mam tak zorganizowany czas, że nie wiem kiedy mija mi kolejny dzień. Ledwo wstanę, już jest wieczór, co robiłam przez ten czas? Wszystko ;-). A jak Wam minęła środa? Macie jeszcze siłę na resztę pracującego tygodnia?

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam grę, która nie tylko relaksuje i pozwala przyjemnie spędzić czas, ale również ma zastosowanie terapeutyczne. Zaciekawieni? Zapraszam na recenzję.


Mandale. Układanka - gra terapeutyczno-rehabilitacyjna.

Na terapiach się nie znam, ale możliwość układania figur geometrycznych w różne wzory zawsze jest dla mnie synonimem dobrej zabawy. Kiedy otworzyłam pudełko moim oczom ukazały się tylko 3 rzeczy. Instrukcja (wiadomo), worek z kolorowymi kształtami i plansze z wzorami. Niby niewiele, a możliwości zabawy są nieograniczone. 

Jak grać w mandale?

Tak naprawdę to jak chcemy ;-) ale w instrukcji opisane są trzy sposoby:

1. gra dla jednego gracza. Układanie wzoru na czas. 
2. gra dla dwóch graczy. Kto pierwszy ten lepszy.
3. gra dla dwóch graczy. Czego brakuje. Jedna osoba zakrywa oczy, druga układa wzór, następnie ta, która nic nie widziała ma wskazać jakiego elementu brakuje.

Ale tak jak Wam mówię, możliwości jest znacznie więcej. Możemy np. układać wzory z samych trójkątów lub w jednym kolorze. To od nas zależy w jakim kierunku pójdzie ta zabawa. 
Zgarnąć z półki?

Jest to chyba jedna z moich ulubionych gier. Sama w ramach relaksu układam sobie te mandale. Także jak najbardziej polecam :-).

Komentarze

 1. Paulina Kwiatkowska19 maja 2022 12:12

  Też bardzo lubię takie gry, więc chętnie się skuszę gdy trafi w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz częściej widzę takie propozycje, dla mnie ekstra.

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzje Kiti19 maja 2022 12:55

  Podczas układania kształtów samemu też można się świetnie bawić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się idealnie na wolny czas i nie przejdę obojętnie obok tej gry.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydawnictwo wydaje sporo ciekawych gier i widzę że ta także taka jest.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl