Mikołajek, kultowy bohater książek dla dzieci powraca w komiksowej wersji!

 Dzień dobry w poniedziałek. Jako, że zaczął się nowy tydzień, w końcu mamy ładną pogodę za oknem 😉. U Was też tak potwornie lało przez cały weekend? Bo my nie ruszyliśmy się z domu na krok, ale co to... Trochę poczytaliśmy 🙂.

Dlatego dzisiaj chciałabym Wam przedstawić naszego towarzysza deszczowego weekendu. A jest nim pewien mały chłopiec z głową pełną pomysłów.Mikołajek.

Zapewne większość z Was kojarzy tego bohatera. Mikołajek to przesympatyczny, pomysłowy i otwarty na świat chłopak, który wraz ze swoimi przyjaciółmi zawsze darzy do wyznaczonego celu. Co może pójść nie tak mają otwarty umysł, głowę pełną pomysłów i towarzystwo wiernych przyjaciół? Wszystko. To jest właśnie magia Mikołajka.

Nie doszliśmy jeszcze do oryginalnych przygód Mikołajka, ale kiedy usłyszałam że wydawnictwo zysk i ska ma zamiar wydać te historie w wersji komiksowej, wiedziałam że to będzie to. Moje dzieciaki uwielbiają komiksy. Nawet rano kiedy jedziemy do przedszkola, zawsze biorą że sobą coś do "poczytania". Dlatego wszystko, co jest w wersji komiksowej jest po prostu dla nich idealne. Nie inaczej było tym razem. Od razu się zakochali, tak samo zresztą jak ja 😉.

Możemy poznać aż cztery historię dotyczące tego bohatera i jego przyjaciół. Moja ulubiona jest ta o lodach i krokiecie. Zastanawiacie się zapewne, jak połączyć te dwie rzeczy w spójną i logiczną całość. Nic prostszego. Przekonajcie się sami 😉.

Oczywiście pozostałe części również są przezabawne i przesympatyczne, ale jakoś sentyment do dziecięcych pomysłów na zarabianie pieniędzy mocno podrażnia moja sentymentalna strunę 😉. Sama pamiętam, jak zbierałam jabłka żeby móc je sprzedać i zarobić na karmę dla bezdomnych psów. Oj fajne czasy!


Zgarnąć z półki?


Tak jak już Wam wspominałam. Ja jestem zachwycona tym wydaniem. Dzieciaki też. Więc nie pozostaje mi nic innego jak gorąco Wam polecić nowe przygody Mikołajka.Komentarze

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl