Mama od tortur. Przerażająca historia o mrocznej stronie ludzkiej duszy.

 Środa. Koniec majówki. Udało Wam się odpocząć? Bo mi bardzo! Postawiłam na spontaniczne, bliskie wyjazdy z dzieciakami i ten plan się sprawdził. Naprawdę miło spędziłam ten czas. A Wy?

Dzisiaj postanowiłam zaprezentować Wam książkę, która wbiła mnie w fotel i chociaż znałam tę historię już wcześniej dzieci ekranizacji filmowej, powiem Wam szczerze, że dawno nic tak nie pobudziło mojej wyobraźni jak mama od tortur.Mama od tortur. Seria true crime.

Jak już Wam wcześniej wspomniałam, samą historię poznałam parę lat temu dzięki "amerykańskiej zbrodni" z eliotem pagem. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć, polecam. Jednak to właśnie dzięki książce zobaczyłam pełny obraz tej strasznej zbrodni.

Dwie nastolatki uwięzione w piwnicy. Bite i torturowane. Za co? Za wszystko i za nic. Każdy powód był dobry aby wymierzyć im karę. Kara musi być. Co doprowadziło do tej chorej i niebezpiecznej sytuacji? Dlaczego oprawcy nie mieli żadnych zahamowań i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa tytułowa Mama od tortur, czyli Gertrude Baniszewski? Na pewno warto się przekonać sięgając po te książkę. Jednak należy mieć na uwadze to, że to nie jest łatwa i przyjemna lektura, a podróż w głąb ciemnych zakamarków ludzkiej duszy.

Zgarnąć z półki?

Z jednej strony zachęcam. To naprawdę wstrząsająca historia, która odkrywa bezwzględność ludzkiej natury, z drugiej jest to naprawdę mocny opis tego, do czego zdolny jest człowiek. Dlatego nie poleciałbym jej osobom o słabych nerwach. Jednak jeśli ciekawią Was takie klimaty to koniecznie sięgnięcie. Warto!

A jeśli szukacie ciekawych książek do poczytania to koniecznie zajrzyjcie do TaniaKsiazka.plKomentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl