Emma i Wioletta. Za krótkie lato. Recenzja komiksu

 Ach, środa. Już prawie kolejny tydzień za nami. A w dodatku to już połowa maja! Zaraz trzeba będzie myśleć o wakacjach 😉, ale ten czas szybko leci.

Dlatego dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować komiks utrzymany w tematyce letniej. A że opowiada o dwóch młodych i ambitnych dziewczynach to tylko wspomaga chęć zaczytana się w tej historii.


Emma i Wioletta. Za krótkie lato.

Miałam już okazję pisać Wam o tym komiksie. Dwie niesamowicie uzdolnione siostry, które codziennie muszą zmagać się nie tylko presja otoczenia, ale i z własnymi kompleksami. 

Tym razem wraz z dziewczynami wybieramy się na wakacje do Brytanii. Czy dziewczyny dadzą radę odpocząć i nabrać sił na nadchodzące miesiące? Czym przywita je ta mglista wyspa? A może coś pojawi się jakiś żar? Na pewno warto się dowiedzieć czytając najnowszy tom przygód dwóch roztańczonych sióstr.

Powiem Wam, że niesamowicie przyjemnie czytało mi się ten tom. Myślami cofnęłam się do swoich młodzieńczych lat. Te wszystkie beztroskie lata. Ten szczególny rodzaj odpoczynku i aktywności. Ah, było wspaniale 😉. Wracając jednak do tematu. Zaczynałam się w tej historii całkowicie, ale... Jeszcze bardziej zaczynała się Klara, która zna ja już chyba na pamięć. Takie komiksy zdecydowanie trafiają w jej gust i może wielokrotnie do nich wracać.
Zgarnąć z półki?


Moim zdaniem jest to jedna z tych serii, która zdecydowanie powinna znaleźć się w dziewczęcej biblioteczce. Delikatna, ale i poruszająca ważne tematy. Aktualna i angażująca. Bardzo polecam!

Tytuł:               Za krótkie lato

Seria:               Emma i Wioletta

Scenarzysta:    Jerome Haman

Ilustracje:         Lena Sayaphoum

Tłumaczenie:    Maria Mosiewicz

Wydawnictwo:  EgmontKomentarze

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl