Psy to superbohaterowie od zawsze. Recenzja komiksu Idefix i nieugięci

 Wtorek. Ależ nas ten listopad rozpieszcza. Pięknie jest za oknem! Chociaż widać już, że to późna jesień to i tak wspaniale się spaceruje w taką pogodę. Nie wierzycie, sami sprawdźcie.

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić serię, która musiała w końcu powstać. Zastanawia mnie tylko, dlaczego tak późno ;-).


Idefiks i nieugięci. W tej dzielnicy żadnej łaciny!

Tego psiaka zna chyba każdy, a przynajmniej każdy z mojego pokolenia. Idefiks to pies Obelixa. Gala, który za młodu wpadł do kotła z magicznym napojem i teraz jest niezwykle silny. Na pewno kojarzycie ;-). Nie mogę powiedzieć, że jakoś szczególnie czekałam na oddzielny komiks o Idefiksie, ale miałam nadzieję, że taki powstanie.

Główny bohater tego komiksu to mały piesek o wielkiej odwadze i sercu. Wraz z przyjaciółmi walczy z niesprawiedliwością, pomaga słabszym i... płata figle nielubianym rzymianom. To oczywiście w wielkim skrócie, ponieważ Idefiks i jego przyjaciele mają głowy pełne pomysłów.


Tak naprawdę ten komiks jest zbiorem różnych przygód Idefiksa i jego przyjaciół. Dlatego nie będę Wam tu streszczać każdego odcinka, ale na pewno nikt tu nie będzie się nudzić :-).

Zgarnąć z półki?

Jak już Wam wspominałam, bardzo cieszę się, że ten komiks w końcu powstał. Moje dzieci słabo kojarzą Asterixa i Obelixa, ale komiks o Idefiksie tak bardzo przypadł im do gustu, że coś czuję, że to nie koniec naszej przygody z tymi sympatycznymi galami i ich psem. Dlatego Wam też polecam sięgnąć i przekonać się, co też takiego może wymyślić mały piesek kiedy.

Tytuł:               W tej dzielnicy żadnej łaciny

Seria:               Idefiks i nieugięci

Scenarzysta:    Yves CoulonMatthieu ChoquetJérôme Erbin

Ilustracje:         Jean BastidePhilippe Fenech

Tłumaczenie:    Marek Puszczewicz

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:          28.09.2022


Komentarze

 1. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. To z pewnością ciekawy komiks.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Będę polecać dalej ten komiks.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego, co udało mi się zaobserwować, to wiele dzieci lubi opowieści i książki, w których bohaterami są psy. Często są one ukazywane, jako lojalne i oddane zwierzęta, co może być inspirujące i wzruszające dla dzieci :). Te cechy są ważne dla młodszych czytelników, którzy uczą się o znaczeniu przyjaźni i współdziałania! Dziękuję za polecenie komiksu. Myślę, że i moim dzieciom, by przypadł on do gustu!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl