Kury z grubej rury powracają! Czas na wakację rodziny Ogórków! Recenzja O kurza twarz!

 Sobota. Wstąpiły we mnie jakieś siły i zabrałam się za sprzątanie. Nawet dzieciaki wykazały trochę chęci i inicjatywy w tej kwestii. Czyżby dotknęła nas już świąteczna aura ;-)?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować książkę, która bardzo mnie zaskoczyła. Co prawda jej autorką jest Justyna Bednarek, ale nie wiedziałam, że można tak fajnie pisać o kurach ;-).


O kurza twarz!

Gdzieś mignęła mi ta seria, ale nie przywiązałam do niej szczególnej uwagi. A był to wielki błąd, bo jak się okazało, przygody czterech kury rasy Brahma to idealna książka dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Augusta, Hildegarda, Żaneta i Belka to główne bohaterki tej historii. Pewnego dnia trafiają do domu państwa Ogórków, gdzie znajdują swój nowy dom. O kurza twarz! to druga część serii przygód tego bardzo charakternego drobiu. Tym razem cała rodzina wybiera się na wakacje. Problemy zaczynają się już przy wyborze miejsca wypoczynku, bo jak się okazuje znalezienie noclegu dla rodziny z kurami, nie jest wcale łatwym zadaniem. Brahmy oczywiście znajdują wyjść z tej sytuacji i po paru dniach rodzina wyrusza na upragniony wypoczynek.No i cóż takiego może się dziać w uroczym Kurorcie Kameralnym w Ulęgałce Górnej? Wszystko! Emocjonujące akcje ratownicze, próba morderstwa, nowe niespodziewane przyjaźnie i odkrycia nie z tej Ziemi! Mówię Wam, z tymi czterema kurami nie można się nudzić!

Zgarnąć z półki?

Klara jest już w takim wieku, że ciekawią ją dłuższe, bardziej złożone historie. Nie sądziłam, że historia o kurach aż tak ją zaciekawi i rozbawi. Jak już Wam wspominałam, jest to drugi tom serii, ale spotkał się w naszym domu z takim entuzjazmem, że już jesteśmy również po lekturze pierwszego. Myślę, że nie długo znowu sięgniemy po przygody kur rasy Brahma. Justyna Bednarek napisała niebanalną, zabawną i ciekawą historię, przy której można zaśmiewać się do łez. Także jak najbardziej Wam polecam!

Tytuł:              O kurza twarz!

Autor                Justyna Bednarek

Ilustracje:         Nika Jaworowska-Duchlińska

Wydawnictwo:  Słowne

Premiera:         26.10.2022

A jeśli szukacie innych fajnych książek dla dzieci, koniecznie zajrzyjcie na TaniaKsiążka.plKomentarze

 1. Twórczość tej autorki jest naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Twórczość tej autorki jest naprawdę bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl