Po co dużym mali? Recenzja Pana bardzo dużego i Myszki bardzo małej.

 Dzień dobry w poniedziałek! W tym tygodniu czeka mnie trochę wyzwań, ale dzięki temu czuję jakąś wyjątkową energię do działania. Mam nadzieję, że utrzyma się przynajmniej do jutra ;-). A Wam jak zaczął się ten tydzień ?

Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam wyjątkową książkę o tym, że nawet duzi potrzebują czasami pomocy mniejszych. Ciekawi? Zapraszam do recenzji.


PAN bardzo DUŻY i MYSZKA bardzo MAŁA.

Podczas długiego weekendu przewinęło się u nas parę nowości do czytania. Szczególną uwagę prztkuła naszą uwagę książka od Wydawnictwa Amber.  Pan bardzo duży i myszka bardzo mała to historia o tym, jak ważna jest wzajemna pomoc i odkrycie własnych słabości. Główni bohaterowie tej książki codziennie mijają się ze sobą. Pan bardzo duży przez cały dzień zajęty jest pomaganiem innym, przez co nie dostrzega małej myszki, która dba o jego dom i zbiera drobiazgi. I tak żyją sobie dzień po dniu aż pewnego dnia Pan duży potrzebuje pomocy przy naprawie zegara. Jak zakończy się ta historia? Na pewno warto przekonać się samemu.


Książka jest przepięknie wydana. Już same ilustracje sprawiają, że nie można się od niej oderwać. A do tego ta historia! Prosta, ciekawa i pouczająca i urocza. Dzieci chętnie słuchają takich książek (wiem to z własnego doświadczenia ;-)).

Zgarnąć z półki?

Tak! To wyjątkowa książka, którą warto poznać. Sposób prowadzenia narracji oraz przyjemny rytm tej historii, sprawiają że nie można się od niej oderwać i jeszcze chętniej się do niej wraca. Dlatego jak najbardziej polecam!

Tytuł:              Pan bardzo duży i Myszka bardzo mała

Autor                Mara Bergman

Ilustracje:         Birgitta Sif

Tłumaczenie:    Zbigniew Foniok/Małgorzata Cebo-Foniok

Wydawnictwo:  Amberek

Premiera:         28.09.2022

A jeśli szukacie innych ciekawych propozycji dla dzieci, koniecznie zajrzyjcie do Tania Książka.plKomentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl