Proste życie jaskiniowców? Recenzja komiksu Frnc. Poświęcenie.

 Niedziela. Dzisiaj mój kochany synek postanowił wstał po szóstej rano. Logiczne, przecież to niedziela i od rana można się bawić ;-). Dzisiaj jakoś wyjątkowo wszyscy wstaliśmy wcześnie i wcale z tego powodu nie narzekam. A Wy, jakie macie plany na tą deszczową niedzielę ?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować dalsze przygody pewnego chłopaka, który przez przypadek trafia do prehistorycznego świata, w którym panują bardzo surowe warunki. Na pewno wiecie już o kim mowa, zapraszam na recenzję FRNCKa.


FRNCK. 3 Poświęcenie.

Miałam okazję już pisać o tej serii. Młody chłopak postanawia uciec z sierocińca i trafia do pradawnego świata. Czy poradzi sobie w nowych okolicznościach? A może niektóre naturalne instynkty zanikły w wyniku rozwoju cywilizacji? Na pewno warto się przekonać.

W tym tomie Franck ma bardzo duży problem. Jedzenia nie można kupić w sklepach. Co to oznacza dla głównego bohatera? Na jedzenie trzeba zapolować. Jak myślicie, jaki stosunek ma do tego młody chłopak, który nigdy tego nie robił? No właśnie, raczej nie jest z tego powodu zadowolony. 
Bardzo podobało mi się skonfrontowanie tego, co współcześni ludzie myślą o jedzeniu z prehistorycznym podejściem do życia. Kiedyś zabijano żeby przeżyć, dzisiaj... no cóż. Sami wiecie jak to wygląda.

Słodko-gorzko

Jak widzicie, Franck nie ma lekko, ale bywa też zabawnie. Jednak w prehistorii czekają na niego i jego przyjaciół realne zagrożenia, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Przykładem są bakterie, które główny bohater przyniósł ze swojego świata. Dla niego, niegroźne, dla innych zabójcze.

Zgarnąć z półki?

Wyjątkowo poruszyła mnie ta historia. Wprowadzenie realnego zagrożenia, sprawiło że historia nabrała trochę inny wymiar. Jestem ciekawa jak ta przygoda potoczy się dalej i co jeszcze spotka Francka w tym prehistorycznym świecie. Dlatego zachęcam do zapoznania się z tą historią.

Tytuł:               Poświęcenie

Seria:               FRNCK

Scenarzysta:    Olivier Bocquet 

Ilustracje:         Brice Cossu

Tłumaczenie:    Agata Cieślak

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:          07.09.2022

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl