Mitologia dla najmłodszych. Recenzja komiksu Mali bogowie.

 Niedziela. Dzisiaj leniuchujemy. Zaraz zrobię sobie kawkę i zatopię się w lekturze, ah błogi weekendowy stan. Przygotowałam dla Was dzisiaj recenzję kolejnego (już 6!) tomu Małych bogów. Jednej z ulubionych serii komiksowych moich dzieci.


Mali bogowie. Cała prawda o Odysei.

Już od pierwszego tomu jestem totalnie zakochana w tym cyklu komiksów. Christophe Cazenove w bezkompromisowy sposób przybliża najmłodszym ten istotny element naszej europejskiej kultury. Tym razem zostanie nam przybliżona historia o Odysei, czyli dziesięcioletnim powrocie Odyseusza do domu. Jak się pewnie domyślacie, autor komiksu (zdecydowanie) ugrzecznił tę historię, tak aby mogła być zaprezentowana dzieciom. Oczywiście dodał też parę wątków, które mieszają fabułę. No, ale jak mogłoby zabraknąć w tej opowieści Tauruska i jego przyjaciół ;-)?

Zgarnąć z półki?

Mali bogowie bardzo często towarzyszą nam podczas jazdy samochodem. Rano, kiedy dzieciaki zatapiają się w lekturze, ja po prostu jadę i słucham radia. Powiem Wam, że to niesamowite uczucie, zerkać w (środkowe) lusterko i widzieć, jak dzieciaki pochłaniają te komiksy. Widząc ich fascynację i sympatię do tej serii z czystym sumieniem mogę ją Wam polecić :-)

Tytuł:                Cała prawda o Odysei

Seria:                Mali bogowie.

Scenarzysta:    Christophe Cazenove

Ilustracje:        Philippe Larbier

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         23.11.2022
Komentarze

 1. Też bardzo lubię tę komiksową serię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten cykl to prawdziwa rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warstwa graficzna jest tutaj genialna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest się w czym zaczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. P. Kwiatkowska1 grudnia 2022 13:12

  To są bardzo interesujące wydania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl