Przekuj swoją wadę w zaletę. Recenzja Gustawa, nieśmiałego duszka.

 Sobota. Jako że wczoraj poświęciłam cały dzień na sprzątanie, dzisiaj miałam wolne. No prawie, ale przy dzieciach raczej pospać się nie da (dopóki nie będą nastolatkami ;-)). Dzisiaj mieliśmy fajny i aktywny dzień, który zakończył się pisaniem listów do Mikołaja (tak to już czas). Dlatego teraz, z poczuciem dobrze wykorzystanej soboty, odpoczywam. A Wam jak mija długi weekend?

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam książkę, która opowiada o tym, że nie wszystkie wady muszą być złe, czasami można je przekuć w zalety i korzystać z nich przy każdej okazji. Tak, jak Gustaw.

Gustaw, nieśmiały duszek.

Już sama okładka mnie zainteresowała. Wstydliwy duszek? Słyszałam o przyjacielskim, ale nie o wstydliwym. Jako, że Klara ma ostatnio fazę na takie postaci, wiedziałam że musimy sięgnąć po tę pozycję.

Jest to historia o Gustawie, duszku, który chciałby mieć przyjaciół, ale wstydzi się odezwać do kogokolwiek. Nawet kiedy ma ku temu okazję, woli stopić się z otoczeniem i obserwować rówieśników z bezpiecznej odległości. Jednak pewnego dnia postanawia przełamać swój wstyd i zaprasza wszystkich na koncert skrzypcowy. Czy przełamie swój lęk i zyska nowych przyjaciół? A może nikt nie przyjdzie na jego występ? 

Jak się pewnie domyślacie historia kończy się happy endem. Jednak pomimo braku zaskoczenia i dramatyzmu warto sięgnąć po Gustawa, nieśmiałego duszka, ponieważ jest to poruszająca historia. Najmłodsi znajdą w niej inspirację do tego żeby próbować i stawiać czoła swoim lękom.

Wydawnictwo Świetlik.

Ostatnio na polskim rynku wydawniczym pojawiło się coś nowego. Świetlik to wydawnictwo, które swoje tytuły dedykuje dzieciom od 0 do 12 lat. Gustaw, nieśmiały duszek to jedna z ich pierwszych książek mająca na celu zapoznanie z kierunkiem w jakim chce iść to wydawnictwo. Powiem Wam szczerze, że mnie już kupili. Historia o Gustawie jest przyjemna, łatwa w odbiorze i pięknie wydana. Niczego więcej mi do szczęścia nie potrzeba, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły :-).

Zgarnąć z półki?

Kiedy postanowiłam przeczytać dzieciom tę książkę po raz pierwszy, nie wiedziałam, że będziemy czytali ją 6 razy z rzędu! A kiedy rano wstali, jeszcze parę razy. Dzieci lubią takie historie. Lubią też duchy i niespodzianki. Dlatego warto sięgnąć po tę książkę i przekonać się w czym nieśmiały duszek nie ma sobie równych ;-),

Tytuł:              Gustaw, nieśmiały duszek

Autor                Flavia Z. Drago

Tłumaczenie:    Urszula Gerdner

Wydawnictwo:  Świetlik

Premiera:         26.10.2022


A jeśli szukacie innych ciekawych propozycji na jesienne wieczory, koniecznie zajrzyjcie do nowości TaniaKsiążka.pl
Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl