Superbohaterowie to my! Recenzja Niepowstrzymanych Yuval Noah Harari.

 Wtorek. Czuć, że lato minęło już bezpowrotnie. Wczoraj uświadomiłam sobie, że nawet wrzesień już minął, a ja ciągle żyję wspomnieniami wakacji. Czas płynie zdecydowanie za szybko, nie sądzicie ?

Dzisiaj przygotowałam dla Was wyjątkową książkę, która opowiada o naszej wspólnej historii. Pewnie zastanawiacie się jak to możliwe? Już Wam wszystko opowiadam :-).


Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem?

Mówiłam Wam, że ostatnio sporo u mnie takich książek. Tym razem jednak jest to pozycja skierowana do starszych dzieci. Takich, które już trochę kojarzą fakty i orientują się w linii czasu. Czyli takich powiedzmy dziesięcioletnich.

Jesteś superbohaterem, wiesz?

To ludzie rządzą światem. Podporządkowaliśmy sobie niemal całą planetę. Wiadomo są rzeczy, na które nie mamy wpływu, ale całkiem nieźle radzimy sobie na tej planecie. To trzeba przyznać. Ale jak do tego doszło? Jak potoczyła się historia ludzkości, ze jako gatunek daliśmy radę ogarnąć tyle rzeczy? Ta książka jest właśnie o tym.


Podoba mi się to z jakim rozmachem, ale i dystansem autor przedstawia historię ludzkości. Nie ma tu podziału na dobre, czy złe posunięcia. Yuval Noah Harari pokazuje jaką drogą musieliśmy iść aby dość do wielkości.

Jest to bardzo porywająca lektura. Autor nie skupia się na jednym aspekcie, który uczynił ludzi władcami świata. W Niepowstrzymanych mamy przedstawione różne aspekty ludzkiego życia bez zbędnych komentarzy. Zadaniem autora nie jest ocena tego, ja postępowali nasi przodkowie, a przedstawienie działań jakie podejmowali.

Zgarnąć z półki?

Muszę przyznać, ze była to bardzo porywająca lektura. Tekst przyswaja się łatwo, informacje nie są nudzące ani przytłaczające. Czekam aż moje dzieciaki będą gotowe na tę lekturę, aby móc z nimi wspólnie cieszyć się tą lekturą.

Tytuł:               Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem

Autor:               Yuval Noah Harari

Wydawnictwo:   Literackie

Premiera:          28.09.2022

Komentarze

 1. Właśnie dziś zastanawiałam się nad jej lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że to porywająca lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Postaram się mieć ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bez wątpienia jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za informację o tym wydaniu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl