co takiego mają w sobie historie szkatułkowe? Recenzja powieści Niepełna Anny Kańtoch.

 Niedziela. Co za tydzień! Czas naładować baterie i śmiało wejść w nowy tydzień. Jakie plany macie na październik? Może jeszcze jakieś wyjazdy albo ambitne plany czytelnicze? Koniecznie dajcie znać :-).

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kolejną książkę Anny Kańtoch, która po raz kolejny bardzo mnie zaskoczyła.


Niepełna. Anna Kańtoch.

Jak już wiecie twórczość tej autorki poznałam dopiero nie dawno. Zaskoczyła mnie jej wnikliwość, analiza postaci i zapierające dech w piersiach obrazy. Czytać książki Anny Kańtoch to trochę tak jak patrzeć na obrazy Bosha. Zawsze coś nowego przykuje naszą uwagę. Tym razem chciałabym Wam przedstawić Niepełną, która...

Od razu spodobała mi się koncepcja tej historii. Bohaterowie poruszają się po zamkniętym terenie. Tajemnice splatają się ze sobą, by zaraz pójść w zupełnie innym kierunku. Linia fabularna jest poszarpana i rozgałęziona. Naprawdę ciekawie się to czyta.

Nie mogę jednak powiedzieć, że była to lektura łatwa. Gubiłam się. Nie rozumiałam aspektów przyczynowo skutkowych. Finalnie okazało się, że to właśnie trud włożony w samą lekturę był nagrodą. Dojście do zakończenia... cóż w pewnym momencie przestało być takie istotne.

Dzięki temu, że fabuła jest tak pokręcona naprawdę ciężko jest ją streścić. Aby w pełni odczuć tę historię trzeba po prostu po nią sięgnąć.

Zgarnąć z półki?

Nie jest to lektura dla wszystkich, bo naprawdę ciężko jest się w niej odnaleźć. Mimo to uważam, że jest to bardzie ciekawy eksperyment literacki dający do myślenia. Dlatego warto sięgnąć po tę książkę, chociaż by po to aby się przekonać co to za magia się tam dzieje :-).

Tytuł:               Niepełna

Seria:               Kontrapunkty

Autor:               Anna Kańtoch

Wydawnictwo:   Powergraph

Premiera:          29.09.2017

Komentarze

 1. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za informację o tym tytule.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprawdzę czy jest dostępna w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl