Czy to już koniec Enoli? Recenzja 3 tomu komiksu Enoli i niezwykłe zwierzęta.

 Wtorek. Dzisiejsze zaćmienie dało mi się we znaki i cały dzień potwornie boli mnie głowa, ale jak się było mądrym i patrzyło na to rzadko spotykane zjawisko astrologiczne bez odpowiedniej ochrony oczu, to tak tuż jest. Dzisiaj chyba szybciej skończę swój wieczór. A Wam jak miną zaćmiony wtorek ;-)?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam najnowszy tom serii o Enoli - weterynarce niezwykłych zwierząt. Na pewno ją pamiętacie, bo historii z jej udziałem nie da się łatwo zapomnieć. Co u niej nowego? Już Wam wszystko mówię :-).


Enola i niezwykłe zwierzęta.

Miałam okazję pisać już o tym komiksie. Enola to młoda dziewczyna, która razem ze swoim kotem Manekim pomaga w różnych problemach mistycznym stworzeniom tj. jednorożce, czy gargulce. W najnowszym tomie jej przygód możemy poznać pewnego młodego wilkołaka i gryfa. W obu przypadkach Enola będzie miała nie lada orzech do zgryzienia, ale nie ma się co martwić, w końcu go pogryzie ;-).
Prawdziwe problemy.

W tej serii bardzo podoba mi się to, że Enola staje przed prawdziwymi problemami. Przykładem może być historia o młodym wilkołaku, który nie potrafi i nie chce walczyć ze swoją zwierzęcą naturą podczas pełni. Czy Enola zastosuje najłatwiejsze rozwiązanie i wsadzi go do klatki żeby nikomu nie zrobił krzywdy? Nie! Działałaby wtedy wbrew jego naturze, a jako weterynarz nie może przecież tego zrobić. 

Zgarnąć z półki?

Jak dla mnie to świetna seria pełna mądrości i magicznych zwierząt. Enola to wyjątkowa bohaterka, która uświadamia, że siłą nie da się pomagać. Niestety jest to chyba ostatni tom tej historii, ponieważ nie ma żadnych informacji o pracy nad kolejnymi częściami. Szkoda, jest jeszcze tyle niezwykłych zwierząt, które potrzebują pomocy Enoli ;-). Mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję poczytać o jej przygodach. A Was zachęcam do sięgnięcia po tej komiks. Jest naprawdę niezwykły :-).

 • Seria/cykl: ENOLA I NIEZWYKŁE ZWIERZĘTA

 • Scenarzysta: Joris Chamblain

 • Ilustrator: Lucile Thibaudier

 • Tłumacz: Maria Mosiewicz

 • Data premiery: 07.09.2022Komentarze

 1. Bardzo lubię sięgać po ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam poznawać historie o Enoli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie, że jest już 6 historii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niewątpliwie to cudowne komiksy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl