Najlepsza gra planszowa tej jesieni. Recenzja gry Dinoland. Kupowanie.Gotowanie od Alexandra.

 Środa. Intensywny tydzień ma się ku końcowi. Jeszcze tylko chwila i będzie można się cieszyć długim weekendem. Macie jakieś plany, czy może błogie lenistwo i czas zadumy? Koniecznie dajcie znać :-)

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować super grę od Alexandra, która na pewno dostarczy mase rozrywki w nadchodzących długich wieczorów a że występują w niej dinozaury i różne przysmaki, to na pewno każdy znajdzie coś dla siebie ciekawi jak można połączyć te dwie rzeczy, już Wam wszystko powiem.


Dinoland. Kupowanie, gotowanie.

Przepis jest prosty, trzeba stworzyć dwie gry 😉, a najlepiej na jednej planszy, ale... z dwóch stron.

Gry są bardzo proste, jednak wymagają nieco sprawności. Dlatego skierowane są dla dzieci powyżej 7 lat. A na czym polegają? Obie gry łączą ze sobą elementy klasycznego grzybobrania połączonego z grą zręcznościowa. Obawiałam się trochę tej rozgrywki, ale szybko okazało się, że wszystko się ze sobą fajnie komponuje.


Dinoland.

W grze w dinozaury stajemy się fotografami, którzy zbierają zdjęcia tych starożytnych gadów. Naszym zadaniem jest znalezienie dinozaura i zrobienie mu zdjęcia. Jednak aby to zrobić musimy trafić "pchełka" w jego oblicze. Proste, łatwe i przyjemne, ale... Mamy też pola specjalne , dzięki którym możemy zyskać lub stracić zdjęcie (czyli nasza pchełkę), wygrywa osoba, która dotrze na metr z największą ilością trofeów. 


Analogiczne zasady są w gotowaniu, tylko tutaj zbieramy składniki na danie. Więc jeśli ktoś nie lubi dinozaurów to i tak znajdzie coś dla siebie ;-).


Nie są to super trudne gry, ale na pewno bardzo angażują wszystkich zawodników. To szukanie, rzucanie kością, chęć zdobycia odpowiedniej rzeczy potrzebnej do naszej kolekcji, sprawia że jest to naprawdę super zabawa dla całej rodziny. A możliwość szybkiej zmiany gry nie pozwala na nudę :-).


Zgarnąć z półki?

Tak, jest to zdecydowanie propozycja godna lepszego poznania. Idealna na nadchodzące długie jesienne wieczory. Dlatego gorąco polecam :-),
Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl