Odpowiedzi na pytania w jednym miejscu! Recenzja Atlasu dla dzieci.

 Poniedziałek przywitał nas bardzo niekorzystna aura. Nic tylko zakopać się w kocyku i delektować herbata z lekturą. Ja oprócz zapasu książek na jesień zakupuję również niezliczoną ilość herbat i innych przysmaków do czytania. Też tak macie? Aby lepiej się czytało potrzebne są odpowiednie dodatki, prawda :-)?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić książkę, która jest idealną pomocą na rok szkolny. W tej książce można znaleźć wszystko, co powinniśmy o sobie wiedzieć. O sobie? Tak! Ten Atlas jest bardzo obszerny 😉.


Niesamowite ludzie ciało. Atlas dla dzieci.

Coś ostatnio sporo u nas literatury dydaktycznej, ale Klara i Janek zaczynają się interesować, więc postanowiłam kuc żelazo póki gorące. A że ludzkie ciało to fascynujący temat to wprost nie mogą się oderwać od tego atlasu dla dzieci.

Od razu spodobało mi się to, że zakres omawianych tematów jest bardzo szeroki. Od ogólnej budowy ciała przez warstwy skóry aż po genetykę, czy cykle życia człowieka. Jest co przeglądać, jest co czytać! Janek siedzi i opowiada o wszystkim co widzi, pyta o wszystkie zagwostki. Powiem Wam, że sama się uczę podczas czytania. Niby to encyklopedia dla dzieci, a wszystkie te informacje były kiedyś na lekcji biologii, ale jakoś tak wszystko z głowy wyleciało.







Zgarnąć z półki?

Zdecydowanie. Encyklopedie zawsze się przydają. Zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko chce lepiej poznać otaczający świat i znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania. Za moich czasów były już pierwsze próby wydawania takich książek i powiem Wam szczerze, że że wszystkich, które były w moim domu, te wspominam najlepiej. Więc jak najbardziej warto zainwestować w przyszły pociąg do wiedzy swoich dzieci a przy okazji odświeżyć co nie co informacje ogólne ;-).


Tytuł:              Niesamowite ludzkie ciało. Atlas dla dzieci
Wydawnictwo: Yoyo
Premiera:        04.07.2016

A jeśli szukacie takich pomocy naukowych to koniecznie zajrzyjcie do nowości Taniej Książki.




Komentarze

 1. Z przyjemnością skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę miała ją na uwadze na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl