Gdzie wędrują światła północy? Recenzja komiksu Światła Północy. Wyprawa do Królestwa Trolli.

 Niedziela. Mój tyłek totalnie się rozplaszczył na fotelu w ciągu tego weekendu, więc musze więcej czasu poświęcić na aktywność w ciągu tygodnia. Czy go znajdę, nie wiem, grafik mam dość napięty, ale może uda się wygospodarować jeszcze trochę czasu.

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować kontynuację niesamowitej serii, która od pierwszej strony, pierwszego tomu, skradła moje serce. Pewnie domyślacie się już o czym mowa, a zatem zapraszam na recenzję :-).


Światła Północy. Wyprawa do Królestwa Trolli.

Zawsze z wypiekami na twarzy czekam na kolejny tom tej serii. Od początku oczarował mnie niezwykłym klimatem, odwołanymi do mitologii nordyckiej i fajną kreacją bohaterów. Akcja najnowszej części opowiada o tym jak Sonja i jej przyjaciele wyruszają w podroż do Królestwa Trolli aby uwolnić wujka Henricka. Jednak aby się tam dostać będą potrzebowali pomocy. Z odsieczą przybędzie stara znajoma Espena, która potrafi dowolnie zmieniać swoje oblicze. Czy akcja ratunkowa się powiedzie? A może nastąpią nieprzewidziane komplikacje? Koniecznie przekonajcie się, jak potoczy się ta historia sięgając po najnowszy tom Świateł Północy.


Zaczyna być coraz...

Światła Północy to seria inspirowana mitologią nordycką, więc z góry trzeba założyć, że będzie klimat będzie dość surowy. Nie można jednak zapominać, że jest to komiks dla dzieci, więc krwawe historie o wojnach bogów odpadają. Falch Malin bardzo fajnie to wyśrodkowuje. Dzięki temu nie jest ani zbyt cukierkowo, ani zbyt drastycznie. Co nie oznacza, że autorka oszczędza swoich bohaterów. Wręcz przeciwnie. Mają coraz bardziej pod górkę.

Zgarnąć z półki?

Jak już Wam wspominałam, jestem totalnie zachwycona tą serią od pierwszego tomu. Dlatego za każdym razem zachęcam Was, abyście sami się przekonali, jak wyjątkowa jest to historia. Na pewno nie będziecie żałować!

Tytuł:              Wyprawa do Królestwa Trolli
Seria:              Światła Północy
Autor:             Malin Falch
Ilustracje:       Stein K. Hjelmerud
Tłumaczenie:   Mateusz Lis
Wydawnictwo: Egmont
Premiera:        07.09.2022
Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl