Merwina że Srebrnej Góry. Recenzja.

 Dzień dobry w sobotę. U nas dzisiaj dość intensywnie, chociaż pogada za oknem byłą dość niepewna. Mimo to ruszyliśmy z domu i mieliśmy naprawdę przyjemny dzień. A jak tam u Was? Jak mija weekend, bo ja już planuję kolejne atrakcje ;-).

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić historię, która bardzo mnie poruszyła, chociaż na początku...Merwina ze Srebrnej Góry.

O twórczości Ani Gibasiewicz miałam już okazję pisać na moim blogu. Gdybyście chcieli sobie przypomnieć, co konkretnie zapraszam >>TUTAJ<<. Już wtedy zachwycałam się jej książkami. Piękne, bajkowe i mądre. Tak w skrócie o nich pisałam. Kiedy teraz autorka napisała do mnie z propozycją recenzji jej najnowszej powieści, nie mogłam odmówić ;-).

Zaczęło się dość zwyczajnie - sielanka, bajka i piękne krajobrazy. Niestety wszystko zmienia się z dniem kiedy księżniczka Merwina zapada na tajemniczą chorobę i nikt - żaden medyk, czy uczony, nie jest w stanie jej pomóc. Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania lekarstwa. Dziewczyna słabnie z każdym dniem. Książe wyrusza w długą i niebezpieczną podróż do najlepszego medyka na świecie. Jednak po powrocie okazuje się, że...

Oczywiście, że Wam nie powiem, czy wyprawa księcia się udała ;-). Jednak zdradzę Wam, że po drodze dostał solidną lekcję życia.

Po przeczytaniu paru pierwszych stron byłam trochę niezadowolona. Ta sielanka była dla mnie trochę przytłaczająca i myślałam, że cała powieść będzie w takim stylu. Jednak Ania bardzo dobrze przemyślała sobie tę historię i umiejętnie przemycała pewne ważne mądrości przez swoich bohaterów, np. motyw prawdziwego lekarstwa, czy odwagi jaką jesteśmy w stanie wykazać w różnych sytuacjach.

Bardzo podobało mi się samo zakończenie, które pokazało, że happy end nie zawsze musi być oczywisty i zgodny z hasłem "i wszyscy żyli długo i szczęśliwie..."

Długo mogłabym opowiadać o tej książce. Ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jedyne, do czego mogłabym (i chciałabym ;-)) się przyczepić to sam aspekt Srebrnej Góry, która nie odgrywała tak ważnej roli, na jaką zasługiwała.

Zgarnąć z półki?

Tak. Bardzo lubię sięgać po takie książki, ponieważ samo czytanie ich jest po prostu przyjemne. Styl Ani Gibasiewicz, jej kreacja świata i bohaterów, sprawia że każdy młody czytelnik odnajdzie w jej historiach wiele mądrości i refleksji. Dlatego jak najbardziej polecam sięgnąć po jej najnowszą książkę!

A za egzemplarz bardzo dziękuję autorce :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl