Wyjątkowe i ważne książki na sobotę od Harper kids.

 Sobota. Piękny, słoneczny dzień. Trzeba go wykorzystać! Aż mnie serce boli na myśl, że mielibyśmy go spędzić w domu. Za moich czasów... A no właśnie, dzisiaj przygotowałam dla Was recenzje wyjątkowych książek od Harper kids, jak to kiedyś było i o tym jak piękny i różnorodny jest świat. Idealna lektura na taki cudowny dzień 😉


Jak dawniej żyły dzieci.

pamiętam, jak kiedyś pojechaliśmy z dzieciakami do dziadków, u których leciał jakiś program w TV i moje dzieci były bardzo zdziwione, że nie da się przewinąć reklam. Tymczasem dla mojego pokolenia reklamy były czymś normalnym, ba można powiedzieć, że niekiedy były formą sztuki a teraz... Wykupujesz usługę premium bez reklam, co za czasy. 

To tylko taki wstęp do recenzji Jak dawniej żyły dzieci, bo tak książka przenosi nas w bardzo zamierzchłe czasy, kiedy nawet nie myślano o czymś takim jak telewizja. Cudownie wydana, dobrze przemyślana, niesamowicie pochłaniająca i ciekawa. Sama czytałam ją z wielkim poruszeniem, a moje dzieciaki wprost nie mogły uwierzyć, że kiedyś tak właśnie było. Naprawdę warto po nią sięgnąć!


Pięknie się różnimy 

To druga propozycja od Harper kids. Tym razem możemy przyjrzeć się bliżej otaczającemu nas światu. Autorzy przedstawiają wiele aspektów naszej rzeczywistości takich jak kulturę, religie, czy nawet rodziny.


Bardzo cieszy mnie, że powstaje coraz więcej książek o tym, jak piękny i różnorodny jest świat. Jestem zdania, że im lepiej poznamy inne kultury tym łatwiej będzie nam się poruszać w multi kulturowej rzeczywistości. i powiem Wam szczerze, że takie książki naprawdę mają moc, ponieważ dzieci są otwarte na te wszystkie różnice. Wystarczy im je tylko pokazać i wytłumaczyć. Czyli zrobić dokładnie to, co jest opisane w tej książce. Dlatego bardzo Wam ja polecam.
Zgarnąć z półki?

Tak. Moje dzieci (chociaż jeszcze nie potrafią czytać) same chętnie sięgają po te książki i od rana do wieczora je przeglądają, chłonąc zawartą w niej wiedzę (poprzez ilustracje oczywiście ;-).. Także gorąco Was zachęcam do sięgnięcia po te tytuły, naprawdę warto!
Komentarze

 1. Obie książeczki są świetne i warto polecać je dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama z przyjemnością skusiłam się na te lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wydanie z ciekawą treścią to gwarancja jakości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo cieszy mnie fakt, że powstają takie wydania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oba wydania idealnie sprawdzą się w roli prezentu dla dzieci w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl